archirama.pl

Rzeźbiarskie bryły czekoladek marki NENDO. Japoński minimalizm w słodkim wydaniu

Japońska sztuka i architektura współczesna nie kończy się na projektowaniu ścian, mebli i lamp. Architekci i designerzy z pracowni NENDO stworzyli na przykład własną serię czekoladowych brył inspirowanych geometrią

Czekoladki od japońskiej grupy NENDO

Czekoladki od japońskiej grupy NENDO

Fot: NENDO

Geometryczne kształty z czekolady

Ten kto już słyszał o japońsiej grupie designerów NENDO wie, że ich prace zaskakują, intrygują, zachwycają i wręcz porażają kreatywnym podejściem i świeżością pomysłów, przy jednoczesnym zastosowaniu prostych form.

Firma NENDO to jedna z pracowni multidyscyplinarnych, czyli takich, które potrafią wszystko – projektanci zajmują się tworzeniem architektury, wnętrz, oświetlenia, mebli, instalacji, grafiki, i zapewne wszystkiego innego co można sobie wyobrazić. Tym razem owocem ich pracy są niewielkie rzeźby z czekolady. Już na pierwszy rzut oka widać, że geometryczne kształty czekoladek zaprojektowane zostały przez designera –minimalistę.

Niezwykła seria czekoladek została stworzona przez NENDO z okazji zdobycia przez pracownię prestiżowej nagrody Designer of the Year na targach Maison & Obiet. Jedno z 400 limitowanych spudełek designerskich słodkości można było zdobyć na tegorocznej edycji targów w Paryżu, która odbyła się w dniach 23- 27 stycznia 2015.

Każde pudełko skrywa 9 sześciennych czekoladowych rzeźb. Poszczególnym czekoladkom przypisano nazwy, które określają (po japońsku) ich fakturę. A oto i one:

1 “tubu-tubu” - czekoladka przypominająca zlepek bąbelków
2. “sube-sube” z wygładzonymi brzegami i narożnikami
3. “zara-zara”  pokryta czekoladowym, geometrycznym granulatem
4. “toge-toge” najbardziej poszarpana z czekoladek, przypominająca koronę królewską
5. “goro-goro” czekoladka, którzą można skojarzyć z grą tetris
6. “fuwa-fuwa” „perforowana” czekoladka pełna okrągłych otworów
7. “poki-poki” czekoladowy, pusty sześcian – nasz faworyt ;)
8. “suka-suka” pełny sześcian z wyciętą, trójkątną formą
9. “zaku-zaku” czekoladka z cienkich, czekoladowych prętów tworzące kubik

Trzeba przyznać, że miło się patrzy na dzieło sztuki, gdy można sobie dodatkowo wyobrazić, jak słodko smakuje. Miejmy nadzieję, że to nie koniec cukierniczych projektów marki NENDO.

Milena Glinojecka

Zdjęcia: NENDO
Data publikacji: 24.03.2015 16:04

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.