Design
DESIGN

Skandynawski styl w Luminosferze. Jasno o designie

  • Komentarze

Styl skandynawski w Danii. Jasno o designie, 9 wrzesnia 2014

Nicholai Wiig Hansen. Jasno o designie, 9 września 2014

Fot: Jasno o designie - materiały prasowe

O skandynawskim designie, modułowych termosach i meblach opowiada duński projektant Nicholai Wiig Hansen, spotkanie prowadzi dr Krystyna Łuczak-Surówka. To pierwsze spotkanie z cyklu Jasno o designie

Jasno o designie to cykl spotkań, które mają popularyzować dobre wzornictwa oświetleniowe. Inauguracja cyklu odbyła się 9 września w salonie Luminosfera. Gościem debaty poświęconej duńskiemu wzornictwu był Nicholai Wiig Hansen.
Duński projektant przedstawił ikony współczesnego stylu skandynawskiego, własne inspiracje i środowisko, w którym działa. Uczestnicy spotkania mieli okazję do przyjrzenia się obiektom jego autorstwa. Wybrane bryły, od mebla po termos, znalazły się w Luminosferze. Hansen zwracał uwagę na funkcjonalność obiektów. Forma to próba rozwiązania problemu: łatwy do demontażu termos może być umyty dokładniej, niż zwykłe naczynia tego rodzaju, a uszkodzone elementy można naprawić albo wymienić. Wśród brył prezentowanych na spotkaniu nie mogło też zabraknąć lampy o charakterystycznej, prostej bryle.  
Rolę tłumacza i moderatora dyskusji ogrywała dr Krystyna Łuczak-Surówka, krytyk i historyk wzornictwa.
Informacje o kolejnych spotkaniach z cyklu Jasno o designie: www.luminosfera.pl

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Jasno o designie - materiały prasowe
Data publikacji: 15.09.2014 15:19
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.