archirama.pl

Skandynawski styl w Luminosferze. Jasno o designie

O skandynawskim designie, modułowych termosach i meblach opowiada duński projektant Nicholai Wiig Hansen, spotkanie prowadzi dr Krystyna Łuczak-Surówka. To pierwsze spotkanie z cyklu Jasno o designie

Styl skandynawski w Danii. Jasno o designie, 9 wrzesnia 2014

Nicholai Wiig Hansen. Jasno o designie, 9 września 2014

Fot: Jasno o designie - materiały prasowe

Jasno o designie to cykl spotkań, które mają popularyzować dobre wzornictwa oświetleniowe. Inauguracja cyklu odbyła się 9 września w salonie Luminosfera. Gościem debaty poświęconej duńskiemu wzornictwu był Nicholai Wiig Hansen.
Duński projektant przedstawił ikony współczesnego stylu skandynawskiego, własne inspiracje i środowisko, w którym działa. Uczestnicy spotkania mieli okazję do przyjrzenia się obiektom jego autorstwa. Wybrane bryły, od mebla po termos, znalazły się w Luminosferze. Hansen zwracał uwagę na funkcjonalność obiektów. Forma to próba rozwiązania problemu: łatwy do demontażu termos może być umyty dokładniej, niż zwykłe naczynia tego rodzaju, a uszkodzone elementy można naprawić albo wymienić. Wśród brył prezentowanych na spotkaniu nie mogło też zabraknąć lampy o charakterystycznej, prostej bryle.  
Rolę tłumacza i moderatora dyskusji ogrywała dr Krystyna Łuczak-Surówka, krytyk i historyk wzornictwa.
Informacje o kolejnych spotkaniach z cyklu Jasno o designie: www.luminosfera.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: Jasno o designie - materiały prasowe
Data publikacji: 15.09.2014 15:19

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.