Design
DESIGN

Spotkanie z dobrym designem. Jubileusz OKK!

 • Komentarze

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz, projektanci

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz podczas IX edycji OKK! Design

Fot: materiały prasowe OKK! Design

Dobre dziś – lepsze Jutro. Pod tym optymistycznym hasłem odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja OKK! Design

Dobre dziś to rok 2016 i podsumowanie tego, co działo się w polskim wzornictwie w tym czasie. Lepsze jutro ma czekać już niedaleko. Zaproszeni przez Olgę Kisiel-Konopkę goście zaprezentują gorące trendy w designie, nowości czekające w roku 2017 i świeże pomysły oraz technologie. Wśród prelegentów będą stali uczestnicy cyklu, ale i nowe twarze.

Tym razem gośćmi specjalnymi będą Robert Majkut, projektant wnętrz i designer,  założyciel Robert Majkut Design świętujący 20-lecie pracy zawodowej; Miłosz Kowalski - absolwent wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, członek Małopolskiej Izby Architektów, asystent naukowo–dydaktyczny w Zakładzie Kompozycji Urbanistycznej Instytutu Projektowania Urbanistycznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej; Ula Michalak – blogerka, której pasją jest aranżacja wnętrz, inicjatorka i organizatorka wydarzenia MEETBLOGIN – ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich, inicjatorka Bloggers Zone. Jubileuszowe wydarzenie zaplanowane jest na 16 listopada 2016.

Tymczasem za nami edycja dziewiąta. Spotkanie odbyło się  w centrum Warszawy, w przestrzeni Mysia 3. Zaprezentowano kilka nowych produktów. Polską premierę miała kolekcji HANA producenta mebli tapicerowanych Adriana Furniture oraz nowe systemy drzwi przesuwnych skandynawskiej marki Elfa. Robert Majkut z charakterystycznym dla siebie szerokim gestem zaprezentował tzw. Teorię Wszystkiego jako utopijną koncepcję świata, która miałaby móc w stanie wyjaśnić nam rzeczywistość oraz przewidzieć każde zdarzenie w przeszłości i przyszłości. Bardziej praktyczny charakter miały uwagi na temat oczekiwań stawianych przez klientów projektantom. Ten sam wątek powrócił w wykładzie Jana Sikory „Projektant jutra: współczesna definicja piękna i uzależnienia”.
Marta Niemywska-Grynasz oraz Dawid Grynasz z Grynasz Studio w ramach wykładu „Mikro/ Makro” opowiedzieli o swoich projektach dla polskich firm i instytucji. Duet projektantów zaprezentował prace w różnej skali,  w tym projekty scenografii do dużych wystaw i działań w przestrzeni. Dagmara Jakubczak, stylistka i projektantka wnętrz opowiadała o metodach pracy blogera wnętrzarskiego.


przeczytaj rowniez
 • OKK! design. Dziesiąta edycja
  OKK! design. Dziesiąta edycja

  Zakończyła się dziesiąta edycja OKK! design. W przestrzeni Mysia 3 w Warszawie po raz kolejni spotkali się projektanci i osoby zainteresowane wzornictwem więcej

 • Polskie wzornictwo na Tokio Design Week
  Polskie wzornictwo na Tokio Design Week

  Wystawa Elements z projektami Grynasz Studio promuje polskie wzornictwo w Japonii. Odważnie więcej

 • Jubileusz OKK! design
  Jubileusz OKK! design

  Pod hasłem DOBRE DZIŚ – LEPSZE JUTRO odbędzie się 10. OKK! design. Spotkanie zaplanowane na 16 listopada 2016 będzie okazją do zapoznania się z trendami w designie, podsumowań osiągnięć mijającego roku oraz przyjrzenia się przyszłości wzornictwa i projektowania więcej

 • Styl skandynawski i polski design. Bałtyk łączy
  Styl skandynawski i polski design. Bałtyk łączy

  Współczesne wzornictwo z krajów położonych nad Bałtykiem prezentuje nowa wystawa Roundabout  Baltic zorganizowana przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli więcej

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe OKK! Design
Data publikacji: 6.10.2016 15:44
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.