archirama.pl

Studnia w salonie

Nie, to nie propozycja dla preppersów, raczej gadżet z dziedziny architektury wnętrz, skrzyżowanie lampy, komputera i magicznego cylindra

Architektura wnętrz z teatralnym zacięciem

Infinitum Infinity Mirror Table. Bryła zaprojektowana przez Louise-Anne van 't Riet

Fot: Louise-Anne van 't Riet, materiały konkursowe

Mebel zaprojektowany przez Louise-Anne van 't Riet przypomina rekwizyt z teatru czy magazynu iluzjonisty. To trochę gorsza wersja „przenośnej dziury” ze starych kreskówek, czarnego placka, który przyłożony do stałej powierzchni nagle zmieniał się w wylot tunelu albo głębokiej studni. Łącząc lustra i diody LEDF projektantka osiągnęła podobny efekt. Koncentryczne pierścienie świateł wydają się sięgać dziesiątki metrów w dół, nikną w odległej perspektywie. Podobieństwo do studni uwydatnia jeszcze obudowa stolika. Bryła to prosty cylinder, jak studzienne kręgi.

Teatralny efekt jest tym mocniejszy, że pusty stolik nie działa. Światła zapalają się dopiero gdy ktoś rzuci na blat gazetę albo dotknie szyby ręką. Sama projektantka przekonuje, że mechanizm może pomóc w zachowaniu porządku we wnętrzu. Żeby wyłączyć oświetlenie, trzeba uprzątnąć wszystkie zalegające na powierzchni stolika rzeczy. Czujniki podłączone zostały do platformy Arduino, popularnego m.in. wśród konstruktorów robotów (zobacz też: Akademia Pana Technika >>).

Mebel był jedną z realizacji nagrodzonych w ubiegłej edycji konkursu dla projektantów A’ Design Competition 2014/2015. Więcej informacji o bieżącej edycji >>

Film pokazujący realizację projektu

Autor: KZ
Zdjęcia: Louise-Anne van 't Riet, materiały konkursowe
Data publikacji: 15.01.2016 15:58

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.