archirama.pl

Styl industrialny Toma Dixona

Kolekcja Industrial Design to siedem wzorów płytek dywanowych i wykładzin zaprojektowanych przez Toma Dixona, londyńskiego designera-samouka

Industrial landscape. Industrialny pejzaż, czyli nowa kolekcja dywanów od Toma Dixona

Współczesny design z Wielkiej Brytanii: wykładziny zaprojektowane dla firmy Ege przez Toma Dixona. Materiał został wytkorzystany także jako obicie fotela

Fot: Carpet Studio, materiały prasowe dystrybutora

Design i autopromocja

Tom Dixon to utalentowany projektant, a jedną z jego prac jest przyciągający uwagę wizerunek. Podkreśla, że jest samoukiem, a jego fachowe wykształcenie ogranicza się do jednodniowego kursu naprawy plastikowych zderzaków.  Właściwie zaczął naukę w szkole artystycznej, ale po wypadku motocyklowym  porzucił naukę na rzecz gry na basie w rockowej kapeli i organizowania nielegalnych imprez w magazynach. Później była nauka spawania, pierwsze własnoręcznie wykonane meble, pierwszy sklep, praca dla włoskiej firmy Cappellini. Tak kolejnymi etapami do własnej marki i sprzedaży firmowanych produktów w 65 krajach.  

Styl industrialny

Kolekcja Industrial Design to siedem wzorów płytek dywanowych i wykładzin inspirowanych, według samego projektanta, miejskimi pejzażami. Może były nimi mury i nierówne chodniki, ale motywy te zostały przetworzone i przekształcone tak bardzo, że równie prawdopodobnym wzorem mogłyby być płyty ozdobnych kamieni. Mozaikowe wzory kojarzą się też z modą lat 80. ubiegłego wieku. Każdy z siedmiu wzorów jest wyrazisty i w większej dozie może się okazać agresywny.  Zgodnie z intencją projektanta i firmy Ege, która zleciła projekt, wzory można łączyć z bardziej neutralnymi wykładzinami. Stają się wtedy zdecydowanym akcentem we wnętrzu. Najlepiej sprawdzają się w minimalistycznych, industrialnych przestrzeniach. Tam, gdzie wystrój jest bogatszy, mogą tworzyć wizualny chaos. Sam projektant nie stroni zresztą od takich mocnych efektów. Jego sklep na Manhattanie ma w piwnicy pomieszczenie ze ścianami pokrytymi futrem. Jak żartuje Dixon, to jego własna sala tortur.


Autor: K. Zięba
Zdjęcia: Carpet Studio, materiały prasowe dystrybutora
Data publikacji: 8.09.2016 13:37

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.