archirama.pl

Styl skandynawski. Szwedzka designerka przywraca do życia meble z pchlich targów

Prosty design w skandynawskim stylu. Szwecka projektantka Mimmi Staaf przywraca do życia stare, niepotrzebne meble – zobaczcie jak wyglądają gotowe produkty.

Szwedzki design od Mimmi Staaf

Szwedzki design od Mimmi Staaf

Fot: mimmistaaf.com

Mimmi Staaf – zapamiętajcie to nazwisko, bo już niedługo będzie o niej głośno. To studentka wzornictwa przemysłowego ze Szwecji, której pasją jest rewitalizacja starych mebli znajdowanych na pchlich targach, wyprzedażach garażowych, czasem na śmietnikach. Mimmi odnawia znalezione przedmioty i przywraca im drugie życie – już jako obiekty powszechnego pożądania. Jej projekty są bardzo kolorowe, barwne, często w pastelowych barwach. Świetnie wkomponowują się w neutralne, białe powierzchnie skandynawskich domów.

>>Zobacz jak wyglądają kuchnie w skandynawskim stylu

Mimmi nie ogranicza się do jakiejś wybranej kategorii mebli, jej uwagę przykuwa wszystko bez wyjątku – od dzbanka na herbatę, po wieszaki, lampy, sofy oraz krzesła, których rewitalizacja sprawia jej szczególną przyjemność. Przedmioty powstałe w latach pięćdziesiątych, a przeprojektowane w dwudziestym-pierwszym wieku stanowią świetne uzupełnienie neutralnego wnętrza. Nic dziwnego, że w niedługim czasie po rozpoczęciu działalności, Mimmi mogła pozwolić sobie na otworzenie butiku z własnym produktami w centrum szwedzkiej stolicy. Produkty Mimmi można kupić również przez internet. Szwedzki design w polskich domach już niedługo przestanie być synonimem Ikei.

>>Mieszkanie w skandynawskim stylu w sercu Goteborgu

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: mimmistaaf.com
Data publikacji: 27.04.2012 16:37

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.