Design
DESIGN

Światowy design w sześciu odsłonach

  • Komentarze

Światowy design w sześciu odsłonach

Mat. EGE

  • Światowy design w sześciu odsłonach
  • Światowy design w sześciu odsłonach
  • Światowy design w sześciu odsłonach
  • Światowy design w sześciu odsłonach
  • Światowy design w sześciu odsłonach

80. urodziny Ege stały się okazją do odświeżenia wizerunku firmy oraz generalnych porządków w jej niezwykle bogatej ofercie. Duńska marka postanowiła powrócić do swych skandynawskich korzeni i w myśl zasady „mniej znaczy więcej” stworzyła głęboko przemyślaną kolekcję sześciu katalogów, wypełnionych najlepszym, światowym wzornictwem. 

We współczesnym świecie, pełnym technologii i wytworów człowieka, na pierwszy plan wysuwa się trend upraszczania otaczającej nas rzeczywistości. Marka Ege, produkująca wykładziny dywanowe, stworzyła linię sześciu katalogów, które porządkują różnorodny świat designu. Nowa koncepcja Ege wprowadza powiew lekkości do zastałej formuły prezentowania produktów, jaką jest tradycyjny katalog. Inspiracją dla stworzenia kolekcji stały się opinie inwestorów, którzy często czuli się przytłoczeni ilością stylów i wersji kolorystycznych, zgromadzonych w jednym miejscu, i odczuwali potrzebę uproszczenia formy, w której po prostu się gubili. Odpowiedzią Ege jest kolekcja sześciu precyzyjnych i przejrzystych folderów, pokazujących pełen wachlarz możliwości, oferowany przez markę.

Nasi klienci potrzebowali uporządkowania i posegregowania światowych trendów, ale jednocześnie niejako ich potrzeb. Niezliczona ilość wzorów, stylów i możliwości, zamkniętych w formie kilkunastu katalogów  powodowała pewną ciężkość i natłok myśli, które utrudniały wybór, a to przekładało się na wydłużenie czasu realizacji. Najnowsze katalogi Ege to przede wszystkim powiew świeżości i precyzja wyboru – tłumaczy Radosław Pabijan z Carpet Studio.

Mniej znaczy szybciej

Idea katalogów opiera się na łatwej i intuicyjnej nawigacji po światowych trendach, przy jednoczesnym zaprezentowaniu oferowanych przez Ege rozwiązań. Duńska marka zauważyła potrzebę uporządkowania i podzielenia trendów tak, aby usprawnić pracę architektom i ułatwić wybór ich klientom. Ege zredukowała ilość wzorów z 5000 do 370, poszerzając jednocześnie możliwości w wybarwianiu wykładzin. Przy tej edycji kolekcji utworzono paletę kolorystyczną 5500, odpowiadającą aktualnym trendom. Wzory, zaprezentowane w katalogach, dostępne są w 9 gramaturach.

To jednak nie koniec zmian, ponieważ firma, stawiając na rozwój i nieustanne podążanie za światowym designem, będzie aktualizować swoje katalogi co 2 lata, wzbogacając ich zawartość o 10 %, czyli o kolejne rozwiązania tekstylne dla inwestorów.

Uproszczenie katalogów przekłada się również na czas realizacji projektu. Realistyczne zdjęcia, prezentacja wzoru w optymalnej skali, pokazanie szczegółu oraz podanie wielkości próbnego wycinka, ułatwiają podjęcie decyzji, co sprawia, że od momentu wyboru wzoru wykładziny, do realizacji mijają około 2-3 tygodnie.

6 odsłon designu

Nature, czyli fauna i flora ukryta w zielonym katalogu. Wypełniają go wykładziny dywanowe pełne bionicznych form, które zaadaptowane do wnętrza ożywią je, wprowadzając jednocześnie harmonię, panującą w przyrodzie. Inspiracją dla katalogu były między innymi: las, dżungla, pustynia, oceany
i ogrody pełne kwiatów.

Essentials. Mieszanka bieli z czernią oraz moda i design to duety doskonałe. Tu główną inspiracją był męski garnitur. Katalog bogaty jest w eleganckie wzory z wyrafinowanym charakterem i subtelnym detalem. Struktury, w otoczeniu zbalansowanych tonów, to esencja katalogu, stworzonego z miłości do dobrego wzornictwa.

Graphic prezentuje wyraziste kompozycje z charakterem. Geometria i matematyczna precyzja wnoszą do wnętrz nowoczesną energię. Obok odważnych propozycji znajduje się również proste piękno melanżu. Niebieski katalog łączy wiele stylów, przeprowadzając przez energetyczny
i inspirujący świat współczesnego designu.

Cultures czerpie inspiracje z podróży. Wyprawa do duchowej Azji, z przystankiem w kolorowych Indiach i odpoczynkiem wśród etnicznych plemion, to propozycje z fioletowego katalogu. Zgromadzone w nich motywy zapożyczono z lokalnych dzieł sztuki, symboli duchowych, religijnych rytuałów, tradycji plemiennych oraz fascynujących ludowych opowieści. Rytmiczne, powtarzalne wzory, tradycyjne ręczne rzemieślnictwo oraz stroje narodowe składają się na bogaty i ekspresyjny design wykładzin podłogowych.

Art&Crafts to obfitość różnorodnych dzianin, koronek i innych materiałów w stylu vintage, będących współczesną interpretacją tradycyjnych, ręcznie wykonywanych wzorów. Podłoga może być ozdobiona czystym płótnem, a jednocześnie stać się kreatywnym połączeniem sztuki i rzemiosła. Inspirowane przeszłością motywy, tekstury oraz materiały, udoskonalone przez wykwalifikowanych rzemieślników tworzą bogaty, wielobarwny - i fascynujący - świata wykładzin.

Classic. Majestatyczna klasyka, eleganckie wzory, historyczne detale i atmosfera luksusu to podstawowe założenia kompozycji z bordowego katalogu. Kolekcja Classic to ukoronowanie niesamowitego designu - od dziedzictwa starożytności po bogactwo barokowego ornamentu - który od wieków zdobił tradycyjne przestrzenie i pełne uroku wnętrza.

Świat jest zbiorem różnorodności, z którego warto czerpać inspiracje i wprowadzać je do otaczającego nas wzornictwa użytkowego.  Dla jednych będzie to natura czy historia, a inni szukać będą swojego stylu w podróżach lub matematycznych formach. Katalogi Ege to te wszystkie światowe trendy zebrane, uporządkowane i przełożone na precyzyjny język designu - wyjaśnia Andrea Głowala, architekt związana z Carpet Studio.

Detal i precyzja

Nowe katalogi Ege to niemal wystawa fotograficzna, której realistyczne zdjęcia przedstawiają doskonały design oraz oryginalny detal, przeniesiony na wykładziny dywanowe. 6 katalogów to zachwycające estetyką mini dzieła sztuki, ale przede wszystkim dobrze przemyślane, praktyczne narzędzie, stanowiące świetny przewodnik dla inwestorów oraz architektów po świecie EGE.

Więcej o producencie, nowości i inspiracje dostępne na stronie: www.carpetstudio.pl

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 15.07.2018 12:13
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.