Design
DESIGN

Świecące bryły o nietypowym designie, czyli lampy marki Lucente

  • Komentarze

Spotkanie w warszawskiej Luminosferze bedzie dotyczyło produktów włoskiej firmy Lucente

Spotkanie w warszawskiej Luminosferze bedzie dotyczyło produktów włoskiej firmy Lucente

Fot: Lucente

Bryły lamp włoskiej marki Lucente zaskakują użytkowników nietypowymi pomysłami na oświetlenie każdego ciemnego wnętrza. Firma oferuje zarówno lampy podłogowe, czy sufitowe, jak i stołowe. Pierwszego października 2014 roku ofertę firmy zaprezentuje warszawska Luminosfera

O marce lamp Lucente

Marka Lucente wywodzi się z Włoch. Budynek firmy zajmuje  ponad 15 tysięcy mkw. Lucente współpracuje ze znakomitymi projektantami, takimi jak: Mario Mazzer, Brian Ramussen, Paolo Mappeli i Thomas Sandell. W ofercie firmy znajdują się zarówno lampy podłogowe czy sufitowe, jak i stołowe. Lampy są przykładem włoskiego designu, często mają organiczne kształty, które świetnie wtapiają się w przestrzeń pomieszczenia. Trzeba tez dodać, że produkty marki Lucente nie nalezą do wyrobów tanich – pojedyncza lampa kosztuje często ponad dwa tysiące złotych. Jeśli jednak lubisz luksus i możesz sobie pozwolić na duży wydatek, lampy Lucente ożywią design Twojego salonu, korytarza czy kuchni.

Produkty: bryły lamp różnego rodzaju

Strona internetowa producenta włoskich lamp pozwala na obejrzenie zdjęć wszystkich typów produktów, które są w jego ofercie. W ofercie lamp ściennych ciekawym produktem jest lampa Eight 1000, w kształcie koła, które świeci się na żółto i pomarańczowo, niczym tarcza słoneczna.  Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest lampa o nazwie Noa, która ma kształt kuli świecącej białym światłem. Bryłę można umieścić niemal w każdym korytarzu.  Natomiast w bogatej ofercie lamp sufitowych ciekawym produktem jest lampa Banale w kształcie zlepionych ze sobą baniek. Lampa może zawisnąć u sufitu; każda bańka zawiera oddzielną żarówkę.  U sufitu można również powiesić lampę Deco, która ma zakrzywioną nóżkę, przez co wygląda nieco ekstrawagancko. Podobną estetykę zachowuje lampa stołowa Aero, która swoim wyglądem przypomina...toster. Natomiast w ofercie lamp podłogowych pięknie prezentują się  bryły lamp Up, w których świecą się również nogi. Lampy te wyglądają niczym eleganckie rzeźby z papieru.

Spotkanie z włoskim designem w Luminosferze

Już wkrótce, 1 października 2014 roku, w warszawskiej Luminosferze przy ulicy Bakalarskiej 34, odbędzie się spotkanie z lampami firmy Lucente i włoskim designem. Spotkanie będzie dotyczyło również prezentacji projektantów, którzy pracują dla firmy oraz samych lamp w nietypowych aranżacjach. Markę Lucente podczas spotkanie będzie reprezentowała Roberta Rostirolla, która w swoim portfolio ma także markę lamp Mizer, będącą oświetleniem technicznym. Wstęp na spotkanie jest wolny po uprzednim potwierdzeniu swojego udziału. na olga@olgakk.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 24.09.2014 roku. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 18.00.

Agnieszka Ochenkowska

Lumionosfera - zaproszenie Lucente

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.