archirama.pl

Świecące bryły o nietypowym designie, czyli lampy marki Lucente

Bryły lamp włoskiej marki Lucente zaskakują użytkowników nietypowymi pomysłami na oświetlenie każdego ciemnego wnętrza. Firma oferuje zarówno lampy podłogowe, czy sufitowe, jak i stołowe. Pierwszego października 2014 roku ofertę firmy zaprezentuje warszawska Luminosfera

Spotkanie w warszawskiej Luminosferze bedzie dotyczyło produktów włoskiej firmy Lucente

Spotkanie w warszawskiej Luminosferze bedzie dotyczyło produktów włoskiej firmy Lucente

Fot: Lucente

O marce lamp Lucente

Marka Lucente wywodzi się z Włoch. Budynek firmy zajmuje  ponad 15 tysięcy mkw. Lucente współpracuje ze znakomitymi projektantami, takimi jak: Mario Mazzer, Brian Ramussen, Paolo Mappeli i Thomas Sandell. W ofercie firmy znajdują się zarówno lampy podłogowe czy sufitowe, jak i stołowe. Lampy są przykładem włoskiego designu, często mają organiczne kształty, które świetnie wtapiają się w przestrzeń pomieszczenia. Trzeba tez dodać, że produkty marki Lucente nie nalezą do wyrobów tanich – pojedyncza lampa kosztuje często ponad dwa tysiące złotych. Jeśli jednak lubisz luksus i możesz sobie pozwolić na duży wydatek, lampy Lucente ożywią design Twojego salonu, korytarza czy kuchni.

Produkty: bryły lamp różnego rodzaju

Strona internetowa producenta włoskich lamp pozwala na obejrzenie zdjęć wszystkich typów produktów, które są w jego ofercie. W ofercie lamp ściennych ciekawym produktem jest lampa Eight 1000, w kształcie koła, które świeci się na żółto i pomarańczowo, niczym tarcza słoneczna.  Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem jest lampa o nazwie Noa, która ma kształt kuli świecącej białym światłem. Bryłę można umieścić niemal w każdym korytarzu.  Natomiast w bogatej ofercie lamp sufitowych ciekawym produktem jest lampa Banale w kształcie zlepionych ze sobą baniek. Lampa może zawisnąć u sufitu; każda bańka zawiera oddzielną żarówkę.  U sufitu można również powiesić lampę Deco, która ma zakrzywioną nóżkę, przez co wygląda nieco ekstrawagancko. Podobną estetykę zachowuje lampa stołowa Aero, która swoim wyglądem przypomina...toster. Natomiast w ofercie lamp podłogowych pięknie prezentują się  bryły lamp Up, w których świecą się również nogi. Lampy te wyglądają niczym eleganckie rzeźby z papieru.

Spotkanie z włoskim designem w Luminosferze

Już wkrótce, 1 października 2014 roku, w warszawskiej Luminosferze przy ulicy Bakalarskiej 34, odbędzie się spotkanie z lampami firmy Lucente i włoskim designem. Spotkanie będzie dotyczyło również prezentacji projektantów, którzy pracują dla firmy oraz samych lamp w nietypowych aranżacjach. Markę Lucente podczas spotkanie będzie reprezentowała Roberta Rostirolla, która w swoim portfolio ma także markę lamp Mizer, będącą oświetleniem technicznym. Wstęp na spotkanie jest wolny po uprzednim potwierdzeniu swojego udziału. na olga@olgakk.pl. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 24.09.2014 roku. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 18.00.

Agnieszka Ochenkowska

Lumionosfera - zaproszenie Lucente

Autor: Agnieszka Ochenkowska
Zdjęcia: Lucente
Data publikacji: 22.09.2014 14:00

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.