archirama.pl

Sztuka wycięta z dolarów, euro, jenów. Niezwykłe portrety z banknotów!

Sztuka to pieniądz. Czasami dosłownie. Chińska agencja kreatywna senseteam przygotowała serię portretów ludzi w formie wycinanek z banknotów. To część pomysłowej kampanii nagłaśniającej problem konsumpcjonizmu i komercjalizacji życia, który dotyczy już całego zglobalizowanego świata

Seria plakatów z banknotów

Seria plakatów przedstawiających portrety ludzi wykonanych w formie wycinanek z banknotów. Projekt: SenseTeam

Fot: www.senseteam.org

Wyścig szczurów, pogoń za pieniędzmi, coraz większe dysproporcje w zakresie podziału dóbr na świecie – to obraz naszej współczesnej cywilizacji. Można załamywać ręce, ale można też… w inteligentny sposób zaznaczyć ten problem.

Chińskiej agencji kreatywnej senseteam udało się to w sposób zabawny i lekko ironiczny. Stworzyła serię plakatów ludzi, których twarze postawały z wycinanki, do której użyto… prawdziwych banknotów z całego świata! Różne banknoty - dolary, jeny, funty, euro - tworzą kompozycje ludzkich twarzy różnych ras.

Obrazy przypominają tradycyjne chińskie haftowane patchworki. Ich wykonanie wymagało nie lada precyzji oraz… worków pieniędzy.

Plakaty utkane z pieniędzy otrzymały złoty medal na najważniejszym konkursie designu w Azji – Design for Asia Awards.

 

Czytaj też: Czarny humor i design - makabryczne eko meble made in china!

Autor: TM
Zdjęcia: www.senseteam.org
Data publikacji: 23.01.2012 13:25

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.