archirama.pl

Rok Miłosza! - konkurs na plakat promujący polskiego poetę rozstrzygnięty

W ramach obchodów Roku Czesława Miłosza Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej ogłosiło konkurs na plakat „Tak Miłosz!”. Polski plakat trzyma się mocno! Takie wnioski nasuwają się po przyjrzeniu się zwycięskim grafikom. Na konkurs nadesłano 700 prac.

Tak Miłosz! - konkurs na plakat promujący polskiego poetę rozstrzygnięty! Zobacz wyniki!

Filip Tofil, wyróżnienie. Tak Miłosz! - konkurs na plakat promujący Czesława Miłosza

Fot: materiały prasowe

Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej postanowiło uczcić Rok Czesława Miłosza konkursem na plakat promujący osobę i twórczość poety.

Ogólnopolski, otwarty konkurs skierowany był do projektantów, firm projektowych oraz studentów kierunków projektowych i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem designerów. Nadesłano prawie 700 prac.

W jury zasiadali: Roman Kalarus, Władysław Pluta, Andrzej Leraczyk, Bogna Otta-Węgrzyn, Dawid Korzekwa. Pierwszą nagrodę otrzymała Dagna Majewska, której pracę później zdyskwalifikowano zarzucając autorce plagiat.

Miłosz na plakacie

Konkurs na plakat pokazał, jak postać polskiego poety - noblisty jawi się w świadomości współczesnego pokolenia twórców graficznych.

Zwycięskie prace zostaną udostępnione instytucjom kultury w całym kraju w celu promocji obchodów Roku Czesława Miłosza.

Od 4 do 11 grudnia w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach można było oglądać wystawę zwycięskich prac. Jest szansa, że plakaty będą jeszcze pokazywane w innych galeriach.

Rok Miłosza

W ramach roku jubileuszowego codziennie odbywają się wydarzenia związane z noblistą. Trwa również festiwal im. Czesława Miłosza. 6 listopada w Filharmonii Narodowej odbył się koncert Agi Zaryan która zaprezentowała repertuar z płyty „Księga Olśnień”. Kanwą piosenek są wiersze Miłosza.

16 grudnia w Częstochowie zobaczymy wystawę projektu fotografa Wojciecha Prażmowskiego „Miłosz. Tutejszy”, na której zobaczymy miejsca związane z życiem i twórczością poety w Polsce i na Litwie, a 17 grudnia video – instalacje i live performence „Po prostu Miłosz” w warszawskim klubie Sen pszczoły.

 

Więcej na:

http://stgu.pl/konkurs-tak-milosz/

http://milosz365.pl/

Autor: Marta Żylska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 9.12.2011 13:59

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.