archirama.pl

Targi Designu w Mediolanie 2012. Polak na Targach Designu w Mediolanie

Patryk Góźdź jako jedyny Polak trafił do finału wystawy młodych talentów na Międzynarodowych Targach Designu w Mediolanie. Zobacz prace polskiego designera, które pojechały do Mediolanu.

Krzesło Reve

Krzesło Reve trafiło na prestiżowe Targi Design w Mediolanie

Fot: Patryk Góźdź

Patryk Góźdź jest absolwentem kierunku Architektura Wnętrz na Wydziale Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. I jako jedyny Polak został zakwalifikowany do prestiżowej wystawy młodych talentów w ramach największych Międzynarodowych Targów Designu - Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie, które odbędą się w dniach 17-22 kwietnia 2012 r. Młody projektant pokaże na wystawie prototypy krzesła, stołu i lampy podłogowej.

>>Młody poznański design w Mediolanie

Reve, bo taką nazwę nosi zaprojektowane przez Patryka krzesło, to połączenie surowości materiału z lekkością idei formy wykonanej w całości z jednego tworzywa. Z wyglądu prosty układ płaszczyzny siedziska i oparcia, to w rzeczywistości konsekwentnie przemyślana kombinacja geometryczna linii i kątów. Niezależnie czy krzesło stanie w przestrzeni minimalistycznej jadalni, w biurze czy na tarasie, zawsze będzie integralną częścią wnętrza. Uzupełnieniem oraz kontynuacją idei jest stół iCONi oraz lampa podłogowa think. Podstawą każdego elementu jest optymalna funkcjonalność i komfort użytkowania oraz ponadczasowy styl i unikalny charakter.

Targi Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie to najważniejsza impreza designu na świecie, która organizowana jest od 1961 roku. Powołali ją do życia włoscy producenci mebli, aby pokazać światu swoje produkty. Z czasem targi rozrastały się i zyskiwały coraz większą renomę. Teraz nie mają sobie równych i gromadzą wystawców z ponad 150 państw. Mediolańskie Salone del Mobile to ponad 230 tys. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej. W 2011 roku Targi przyciągnęły około 300 tys. osób z branży. Ponad 50 proc. z nich przyjechało z zagranicy. Ekspozycje obejrzało też ponad 32 tys. zwiedzających niezwiązanych z branżą oraz ponad 5 tys. dziennikarzy z całego świata.

>>Design i zabawki: BabyBuba - designerska zabawka, która pojedzie do Mediolanu

Zdjęcia: Patryk Góźdź
Data publikacji: 18.04.2012 15:13

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.