Design
DESIGN
Gdynia Design Days co warto zobaczyć

Gydnia Design Days. Wakacje 2013. Co zobaczyć w Gdyni. Wakacje z designem na Gdynia Design Days

  • Komentarze

Wakacje 2013. Co zobaczyć w Gdyni. Wakacje z designem na Gdynia Design Days

Takiego Terminalu jeszcze nie było – w piętrowej konstrukcji znajdzie się przestrzeń wystawiennicza, wykładowa, warsztatowa, strefa multimedialna, przestrzeń gastronomiczna, księgarnia i strefa wakacyjnego relaksu. Dzięki temu po wysłuchaniu wykładu lub po warsztatach każdy może wypić kawę, wygrzać się w słońcu lub porozmawiać ze specjalistą, czy projektantem. Autorem koncepcji przestrzennej Terminalu Designu jest grupa projektowa TABANDA.

Fot: materiały prasowe

Gdynia Design Days. Wakacje 2013. Co warto zobaczyć w Gdyni? Wybierając się do Trójmiasta na urlop  można połączyć przyjemne w pożytecznym. Warto zobaczyć i wziąć udział święcie designu Gdynia Design Days

Gdynia Design Days. Wakacje 2013 na polskim morzem mogą być upłynąć pod znakiem designu.  Co zobaczyć w przerwach od słonecznych kąpieli? Warto zobaczyć i wziąć udział w kolejnym już święcie designu Gdynia Design Days.

Wakacje 2013 to czas na nadrobienie różnych zaległości. Na Gdynia Design Days,  które w tym roku odbędą się w dniach 7-14 lipca można uczestniczyć w wystawach, warsztaty i spotkania z polskimi projektantami takimi jak Oskar Zięta czy Ola Gaca. Warto także zobaczyć miejską akcją „Śledź Design" czyli działania w nowych prototypowniach Centrum Designu Gdynia w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym. Co jeszcze zobaczyć w Gdyni? Organizatorzy nie zapomnieli także o kulturalnej rozrywce. Warto zobaczyć pokazy mody, koncert Mazolewski & Modzelewski a także nowy, odświeżony Projekt Market.

Wakacje 2013  - Gdynia Design Days współtworzona przez lokalne środowisko

Warto zobaczyć Gdynia Design Days, gdyż będzie to niepowtarzalna okazja do poznania lokalnych twórców i ich wytworów.  W tym roku co lokalne będzie na styku tego, co ważne i modne w Polsce i na świecie. Szósta edycja święta designu Gdynia Design Days współtworzona jest przez lokalne środowisko projektowe. Doradcą programowym festiwalu Gdynia Design Days  i kuratorem głównej wystawy - „Na styku" jest Paweł Pomorski ze studia MALAFOR. Do współpracy przy wystawie zaprosił grono projektantów z całej Polski. Twórcami projektu Terminalu Designu jest z kolei trójmiejska grupa projektowa TABANDA. TABANDA jest także kuratorem wystawy „Współczesne Improwizacje" pokazującej kulisy pracy lokalnych projektantów.

Wakacje 2013 z designem w Trójmieście o to okazja do obejrzenia dwóch wystaw stworzonych z myślą o Pomorzu. Prototypy stworzone na wystawę główną pozwolą nam spojrzeć z innej perspektywy na styk morza i lądu i naszą codzienność. Większość wystaw odbywa się na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Zobaczcie bryłę Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego

To doskonała podpowiedź co zobaczyć w Trójmieście, gdyż festiwal to jedna z niewielu okazji, aby odwiedzić przestrzenie nowych prototypowni. Warto zobaczyć też sam Terminal Designu na placu Grunwaldzkim. 5 lipca, w ramach imprezy otwierającej Gdynia Design Days, wystąpi gościnnie Wojtek Mazolewski.

Wakacje 2913 – Terminal Designu na Placu Grunwaldzkim

Wakacje 2013 w Gdyni, a tym samym Gdynia Design Days to doskonała okazja aby zobaczyć po dwuletniej przerwie spowodowanej remontem Teatr Muzyczny i Terminal Designu, który wraca na plac Grunwaldzki!  Takiego Terminalu jeszcze nie było – w piętrowej konstrukcji znajdzie się przestrzeń wystawiennicza, wykładowa, warsztatowa, strefa multimedialna, przestrzeń gastronomiczna, księgarnia i strefa wakacyjnego relaksu. Dzięki temu po wysłuchaniu wykładu lub po warsztatach każdy może wypić kawę, wygrzać się w słońcu lub porozmawiać ze specjalistą, czy projektantem. Autorem koncepcji przestrzennej Terminalu Designu jest grupa projektowa TABANDA.

Wakacje 2013 – warto zobaczyć wystawę Współczesne Improwizacje

W wakacje 2013 można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, np. jaki potencjał twórczy mają pomorscy projektanci i producenci? Warto zobaczyć wystawę Współczesne Improwizacje, która odpowiada na to pytanie. Kuratorzy koncentrują się na sposobie, metodzie oraz procesie powstawania różnych produktów. Przybliżają także definicję twórczej improwizacji w pracy projektowej i przypominają o wartości warsztatów rzemieślniczych.
TABANDA wyszukuje ciekawe historie, zdjęcia, odkurza szkice i prototypy. To pretekst, by zastanowić się, w jaki sposób stolarz doszedł do projektu formy swojego krzesła, jaki kierunek wybrał, a który porzucił i co zaskakującego odkrył po drodze? Kuratorzy przyglądają się, jak muzyk komponuje melodię już od pierwszych jej taktów - ile w tym improwizacji, a ile przygotowań?

Wakacje 2013 – co zobaczyć w Gdyni – spotkanie projektantów i producentów

Projektanci i producenci z regionu Morza Bałtyckiego podczas dwóch dni wykładów i spotkań będą mieli okazję nawiązać otwarty dialog i przeprowadzić konstruktywną wymianę myśli na temat szeroko rozumianej branży designu, możliwości współpracy na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Wydarzenie składa się z trzech części: panelu dyskusyjnego, podczas którego głos zabiorą eksperci w dziedzinie design management, producentów, projektantów, przedsiębiorców. Warsztatów. W ramach spotkania odbędą się dwa warsztaty dla profesjonalistów. Pierwszy dotyczyć będzie obsługi oprogramowania UNICUTbyOptitex i będzie przeznaczony dla konstruktorów ubrań, właścicieli firm, kierowników produkcji oraz osób odpowiadających za proces produkcji. Drugi warsztat skierowany jest z kolei do młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą w branży modowej i szukają pomocy w rozwinięciu swoich pomysłów.  A także showroomu czyli miejsca, w którym firmy odzieżowe i projektanci będą mogli zaprezentować swoje kolekcje. Celem jest pokazanie potencjału twórczego projektantów oraz odkrycie i promocja młodych talentów. Będzie to również doskonała okazja do znalezienia nowych partnerów biznesowych.

Wakacje 2013 targowisko designu

Projekt Market to możliwość spotkania z młodymi producentami i twórcami. Innowacyjne projekty, przedmioty i po raz pierwszy w historii festiwalu także POMYSŁY zostaną pokazane w Terminalu Designu na Placu Grunwaldzkim.  W tym roku twórcy będą mogli zaprezentować nie tylko gotowe produkty. Projektanci będą mogli przedstawić także projekty, który są zapowiedzią produktu lub ciekawej usługi.Warsztaty dla dzieci i dorosłych to jeden z największych hitów Gdynia Design Days. Szczegółową listę tegorocznych warsztatów wraz z opisem prześlemy w kolejnym komunikacie. Do tego mnóstwo popołudniowych wykładów ekspertów, spotkań z projektantami i przedsiębiorcami, którzy wykorzystują design w działalności swoich firm.

Co zobaczyć w Gdyni:  wystawa główna Na Styku

Wystawa główna jest rozwinięciem idei Na styku– w końcu to działania na styku: sztuki i przemysłu; masowości i unikatowości; typowości i oryginalności; powszechności i specyficzności. Sześć grup projektowych z całej Polski, przygotowało projekty dedykowane regionowi. Efektem są prototypy nawiązujące do specyfiki nadbałtyckości, dające nowe spojrzenie na region lub zrealizowane przy wykorzystaniu materiałów przypisanych terytorium nadmorskiemu.

Co zobaczyć w wakacje 2013: wystawa Rzeczy piękne i mądre

Wystawa Rzeczy piękne i mądre zaprezentuje wizjonerskie prace młodych projektantów z Polski i zagranicy. Innowacja jest niezbędna, by tworzyć rzeczy piękne i mądre. Tych innowacyjnych rozwiązań, innowacyjnych poszukiwań najlepiej szukać wśród studentów. Młodzi projektanci coraz częściej pokazują przedmioty i projekty, które w niekonwencjonalny sposób rozwiązują problemy w nowatorski sposób. Dlatego w tegorocznej edycji spotkań zaprezentowane zostaną najciekawsze prace stworzone przez studentów z różnych artystycznych i technicznych uczelni.

Warto zobaczyć w Gdyni. Gdyńska architektura modernizmu

To tylko niektóre atrakcje, które warto zobaczyć na Gdynia Design Days. Organizatorzy podobnie jak w zeszłym roku  zapraszają także na spacery szlakiem Gdańskiego Modernizmu.  W zeszłym roku kilkuset chętnych ruszyło w podróż do przeszłości trasą najstarszych i najciekawszych architektonicznych atrakcji Gdyni. W tym roku także starczy miejsc dla wszystkich, którzy chcą poznać miasto od podszewki.  Więcej informacji na stronie www.gdyniadesigndays.eu

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 27.06.2013 12:33
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.