Design
DESIGN

Wanna i grill w jednej bryle

  • Komentarze

Wanna Hotty - pasuje do współczesnej architektury?

Wanna Hotty może być zamontowana niemal w dowolnym miejscu, np. w ogrodzie

Fot: materiały prasowe Pure Solutions LTD
  • Wanna Hotty - pasuje do współczesnej architektury?
  • Piecyk ogrzewający wodę w przenośnej wannie Hotty
  • Bryła wanny Hotty jest prosta i gładka, ale znalazło się w niej miejsce do chłodzenia szampana

Luksusowy minimalizm, jacuzzi połączone z grillem – oto wanna Hotty

Wanna Hotty, dość nietypowy mebel ogrodowy, zaprezentowany został jako nowość na tegorocznych targach TEKTÓNICA 2015 w Lizbonie. Sam pomysł jest banalnie prosty; projektanci połączyli dużą, przenośną wannę z minimalistycznym piecykiem na drewno. Wystarczy nalać do wanny wody – deszczówki, wody morskiej czy z jeziora – wrzucić między zwoje wężownicy kilka szczap drewna i rozpalić w piecu. Woda się nagrzeje, a tymczasem w ustawionym na piecyku garnku czy patelni może się gotować obiad...
Na bardziej romantyczne okazje przyda się wbudowany w wannę pojemnik, w którym chłodzić się może butelka szampana.

Z przenoszeniem pustej wanny Hotty poradzi sobie dwójka ludzi, kolorowa bryła może więc stanąć właściwie w dowolnym miejscu, na świeżym powietrzu, nad brzegiem morza, a nawet na pokładzie jachtu. Na portugalskich targach bryła wanny znalazła się na dachu jednego z mobilnych domów. Niewielkie budynki wraz z całym wyposażeniem przewozić można z miejsca na miejsce i ustawiać także na działkach nie przeznaczonych na stałą zabudowę. Inspiracją dla projektantów miał być styl skandynawski i zamiłowanie do spędzania czasu na wolnym powietrzu.

Wannę Hotty oferuje firma Pure Solutions. Czasza dostępna jest w kolorach pomarańczowym i niebieskim.  

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.