Design
DESIGN

Wieżowce w Warszawie: nowy neon na Warsaw Spire

  • Komentarze

Nowy neon nad centrum Warszawy. Wieżowiec Warsaw Spire

Wieżowiec Warsaw Spire 8 grudnia 2014, tuż po uroczystym uruchomieniu nowego neonu. Listopadowa, mglista pogoda zaciera kontury napisu.

Fot: Fundacja Sztuka w Mieście
  • Neon "Kocham Warszawę" na ścianie Warsaw Spire
  • Nowy neon nad centrum Warszawy. Wieżowiec Warsaw Spire

Na 35 piętrze nowego wieżowca w Warszawie pojawił się wielki neon "Kocham..."

Napis „Kocham Warszawę” zaświecił 8 grudnia nad Warszawą. Cały napis rozciąga się na 25 metrów. Wielki neon zamontowany został na ścianie budowanego na warszawskiej Woli wieżowca Warsaw Spire. Konstrukcja znajduje się na 35. piętrze drapacza chmur, czyli ok. 140 metrów ponad ulicą. Wysoko, ale powędruje jeszcze wyżej. Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka w Mieście, organizatora akcji, zapowiada, że w miarę wzrastania wieżowca, napis wędrował będzie na wyższe kondygnacje.

Diody LED i kolorowe serce

Na tle białego napisu pulsuje serce, czyli litera „O” w słowie „kocham”. Kolory przechodzą stopniowo od bieli, przez odcienie niebiesko-turkusowe pojawiające się w identyfikacji wizualnej sponsora akcji Ghelamco, po barwy Warszawy, żółcień i  czerwień.
Za zmiany kolorystyki odpowiada system około 9000 diod LED.

Bryła w przestrzeni publicznej

Po ukończeniu budowy neon „Kocham Warszawę” znajdzie się w przestrzeni publicznej nowego placu Europejskiego. Plac będzie się znajdował u stóp nowego wieżowca. Zaprojektowana przez architektów krajobrazu z belgijskiego biura pracowni Wirtz International przestrzeń ma służyć nie tylko użytkownikom Warsaw Spire. Według zapowiedzi inwestora, firmy Ghelamco, na placu znajdzie się m.in. amfiteatr. Fundacja Sztuka w Mieście ma również zapraszać młodych artystów do eksponowania prac w plenerowej galerii – pasażu artystycznym.do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.