archirama.pl

Wieżowce w Warszawie: nowy neon na Warsaw Spire

Na 35 piętrze nowego wieżowca w Warszawie pojawił się wielki neon "Kocham..."

Nowy neon nad centrum Warszawy. Wieżowiec Warsaw Spire

Wieżowiec Warsaw Spire 8 grudnia 2014, tuż po uroczystym uruchomieniu nowego neonu. Listopadowa, mglista pogoda zaciera kontury napisu.

Fot: Fundacja Sztuka w Mieście

Napis „Kocham Warszawę” zaświecił 8 grudnia nad Warszawą. Cały napis rozciąga się na 25 metrów. Wielki neon zamontowany został na ścianie budowanego na warszawskiej Woli wieżowca Warsaw Spire. Konstrukcja znajduje się na 35. piętrze drapacza chmur, czyli ok. 140 metrów ponad ulicą. Wysoko, ale powędruje jeszcze wyżej. Malwina Pawłowska z Fundacji Sztuka w Mieście, organizatora akcji, zapowiada, że w miarę wzrastania wieżowca, napis wędrował będzie na wyższe kondygnacje.

Diody LED i kolorowe serce

Na tle białego napisu pulsuje serce, czyli litera „O” w słowie „kocham”. Kolory przechodzą stopniowo od bieli, przez odcienie niebiesko-turkusowe pojawiające się w identyfikacji wizualnej sponsora akcji Ghelamco, po barwy Warszawy, żółcień i  czerwień.
Za zmiany kolorystyki odpowiada system około 9000 diod LED.

Bryła w przestrzeni publicznej

Po ukończeniu budowy neon „Kocham Warszawę” znajdzie się w przestrzeni publicznej nowego placu Europejskiego. Plac będzie się znajdował u stóp nowego wieżowca. Zaprojektowana przez architektów krajobrazu z belgijskiego biura pracowni Wirtz International przestrzeń ma służyć nie tylko użytkownikom Warsaw Spire. Według zapowiedzi inwestora, firmy Ghelamco, na placu znajdzie się m.in. amfiteatr. Fundacja Sztuka w Mieście ma również zapraszać młodych artystów do eksponowania prac w plenerowej galerii – pasażu artystycznym.Autor: KZ
Zdjęcia: Fundacja Sztuka w Mieście
Data publikacji: 9.12.2014 12:53

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.