archirama.pl

Współczesna architektura i design: A' Design Competition

Trwa kolejna edycja międzynarodowego konkursu A' Design Competition. Jak w poprzednich latach, jurorzy oceniać będą zgłoszenia z niemal każdej dziedziny, którą mógłby zajmować się projektant

 Międzynarodowy konkurs dla projektantów A' Design Competition

Charakterystyczna bryła nagrody w konkursie projektowym A' Design Competition powstaje w drukarce 3D

Fot: www.nagrodazaprojekt.com

A' Design Competition wśród licznych konkursów wyróżnia się liczbą i różnorodnością kategorii. Mogą w nim brać udział architekci, projektanci wnętrz i wzornictwa przemysłowego. Jurorzy oceniać będą więc zarówno potężne bryły nowych budynków, jak delikatną biżuterię i aplikacje komputerowe i usługi.

Rzecz jasna każda z tych dziedzin projektowania ma swoją specyfikę, prace oceniają więc odrębne zespoły ekspertów, inne są też kryteria oceny. We wszystkich przypadkach ważna jest innowacyjność, ergonomia, oryginalna koncepcja i estetyka.

Cztery główne działy, w ramach których zgrupowane zostały kategorie konkursowe to projekt industrialny, grafika, współczesna architektura, sztuka i inżynieria. W kategorii „architektura” znalazły się między innymi domy mieszkalne, mosty, centra kongresowe, koncepcje miast przyszłości, produkty związane z oświetleniem czy projekty przeznaczone dla osób starszych lub wymagajacych opieki.

Szczegółowa lista kategorii opublikowana została pod adresem http://www.nagrodazaprojekt.com/categories.html#designawards

Organizatorzy podkreślają rolę konkursów i ich wpływ na promocję dobrego wzornictwa i zapraszają do udziału. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem strony nagrodazaprojekt.com. Udział w konkursie jest płatny, a kwota zmienia się w zależności od liczby zgłaszanych projektów i terminu przystąpienia do konkursu. Przewidziane są także ulgi, a nawet zwolnienie z opłat. Takie udogodnienia organizator proponuje studentom oraz osobom, które nie zajmują się projektowaniem zawodowo. Termin składania prac konkursowych upływa 28 lutego 2016.

Autor: KZ
Zdjęcia: www.nagrodazaprojekt.com
Data publikacji: 7.01.2016 13:20

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.