Design
DESIGN

Współczesna architektura krajobrazu: kontekst miejsca

  • Komentarze

Architekt krajobrazu i kontekst. Jesienna konferencja SAK

Waterfront San Sebastian, Hiszpania. Monumentalne rzeźby Jorge Oteizy w przestrzeni publicznej. Projekt - Ruisánchez arquitectes

Fot: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) - materiały prasowe

Tematami jedenastej edycji z cyklu Współczesna architektura krajobrazu... będzie dialog nowych realizacji z otoczeniem i rola projektanta w kształtowaniu przestrzeni

Architektura krajobrazu wciąż jest w Polsce uważana za młodą dziedzinę projektowania, często bywa niedoceniana. Nie jest już jednak egzotyczną nowością. Przed niemal czterdziestu laty ukazała się w Polsce książka Architektura krajobrazu. Nazywała ona tytułową dyscyplinę najbardziej współczesną formą kształtowania otoczenia człowieka (...) stylem architektury.

Choć metod i sposobów projektowania jest wiele, są też uniwersalne zasady. Tak jak w architekturze, podstawowe znaczenie ma kontekst miejsca. Temu właśnie zagadnieniu poświęcona jest zorganizowana przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) konferencja, która odbędzie się w listopadzie 2015 w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczyć będą architekci z różnych krajów. Obok przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej zaproszeni zostali reprezentanci Szwajcarii, Szwecji oraz Hiszpanii. Gośćmi specjalnymi mają być Paolo L. Bürgi (Studio Bürgi) oraz Lisa Diedrich (Landscape Architecture Europe).
Wydarzeniu towarzyszy wystawa Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej.


Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka, XI
„Dialog z krajobrazem. Architekt krajobrazu i jego rola w kształtowaniu przestrzeni”
oraz 2. edycja wystawy: „Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej”
20 listopada 2015, Kraków
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Marii Konopnickiej 26, Kraków
Więcej informacji i program konferencji: www.sak.org.pl >>

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) - materiały prasowe
Data publikacji: 8.10.2015 17:12
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.