archirama.pl

Współczesna architektura krajobrazu: kontekst miejsca

Tematami jedenastej edycji z cyklu Współczesna architektura krajobrazu... będzie dialog nowych realizacji z otoczeniem i rola projektanta w kształtowaniu przestrzeni

Architekt krajobrazu i kontekst. Jesienna konferencja SAK

Waterfront San Sebastian, Hiszpania. Monumentalne rzeźby Jorge Oteizy w przestrzeni publicznej. Projekt - Ruisánchez arquitectes

Fot: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) - materiały prasowe

Architektura krajobrazu wciąż jest w Polsce uważana za młodą dziedzinę projektowania, często bywa niedoceniana. Nie jest już jednak egzotyczną nowością. Przed niemal czterdziestu laty ukazała się w Polsce książka Architektura krajobrazu. Nazywała ona tytułową dyscyplinę najbardziej współczesną formą kształtowania otoczenia człowieka (...) stylem architektury.

Choć metod i sposobów projektowania jest wiele, są też uniwersalne zasady. Tak jak w architekturze, podstawowe znaczenie ma kontekst miejsca. Temu właśnie zagadnieniu poświęcona jest zorganizowana przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) konferencja, która odbędzie się w listopadzie 2015 w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczyć będą architekci z różnych krajów. Obok przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej zaproszeni zostali reprezentanci Szwajcarii, Szwecji oraz Hiszpanii. Gośćmi specjalnymi mają być Paolo L. Bürgi (Studio Bürgi) oraz Lisa Diedrich (Landscape Architecture Europe).
Wydarzeniu towarzyszy wystawa Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej.


Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka, XI
„Dialog z krajobrazem. Architekt krajobrazu i jego rola w kształtowaniu przestrzeni”
oraz 2. edycja wystawy: „Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej”
20 listopada 2015, Kraków
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Marii Konopnickiej 26, Kraków
Więcej informacji i program konferencji: www.sak.org.pl >>

Autor: KZ
Zdjęcia: Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) - materiały prasowe
Data publikacji: 8.10.2015 17:12

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.