archirama.pl

Współczesny design na dworcu Świebodzkim

Listopadowe targi wzornictwa na starym dworcu kolejowym we Wrocławiu

Studio Minimal z Wrocławia

Studio Minimal z Wrocławia - drewniane stołki z pociętych na plastry pni 

Fot: Studio Minimal

Już w sobotę 26 listopada w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu odbywa się kolejna,  piąta edycja targów sztuki użytkowej Kontury. Na odwiedzających czekać będzie 45 stoisk. Na nich odwiedzający będą mogli zakupić przedmioty sztuki użytkowej i artykuły wyposażenia wnętrz: meble, oświetlenie, artykuły dekoracyjne oraz rękodzieło i dodatki.
Wśród wystawców m.in. wrocławska pracownia Studio Minimal, prowadzona przez  absolwentów tutejszej Akademii Sztuk Pięknych. Specjalizują się w stolikach nocnych i kawowych wykonywanych z plastrów drewna. Dwukrotnie zdobyli wyróżnienie na wystawie Marki Dolnośląskie na Łódź Design Festival. Swoją lokalnością chwali się też manufaktura HUGBAG. Sztandarowym produktem firmy jest skórzany pokrowiec na jak obiekt znany jak najbardziej globalnie. Sprzęt oznaczony nadgryzionym jabłuszkiem ukrywany jest w klasycznej teczce ze skóry i metalu.

Na konturach po raz kolejny nie zabraknie młodych projektantów i twórców, którzy zadebiutują we Wrocławiu. Wśród nich Szyszka Design, czyli meble z litego drewna, własnoręcznie wykonywane w niewielkim warsztacie.
Ze stolicy do Wrocławia przyjadą kubki MAMSAM. Na pierwszy rzut oka kojarzą się z estetyką
PRL-u, ale były inspirowane niemieckim designem z lat 60. Kubki MAMSAM to podręczna galeria polskiego wzornictwa graficznego i nośnik komentarzy do współczesności. Dużą atrakcją na stoisku będą siatkowe krzesła wg projektu Henryka Sztaby z 1968 roku.

Więcej informacji na stronie www.facebook.com/targikontury
Wrocław, Dworzec Świebodzki, plac Orląt Lwowskich 1
Sobota, 26 listopada w godzinach 11.00-19.00
Wstęp bezpłatny

Autor: KZ
Zdjęcia: Studio Minimal
Data publikacji: 24.11.2016 11:07

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.