archirama.pl

Współczesny design w Domotece. OKK! Design

W warszawskim Centrum Wyposażenia Wnętrz – Domoteka odbyło się piąte spotkanie z OKK! design. Gość specjalny Robert Majkut mówił o trendach we współczesnym projektowaniu

Piąta edycja cyklu OKK! Design. Spotykanie z dobrym wzornictwem

Piąta edycja cyklu OKK! Design. Spotykanie z dobrym wzornictwem

Fot: Lidia Skuza

Podczas piątego spotkania z dobrym wzornictwem OKK! Design zaprezentowane zostały nowe kolekcje mebli i oświetlenia dostępne na polskim rynku.

Spotkanie rozpoczęła Olga Kisiel-Konopka z agencji OKK!, pomysłodawczyni całego cyklu. W programie wydarzenia znalazły się między innymi wykłady na temat trendów we współczesnym wzornictwie.  Jednym z najważniejszych wydarzeń dnia była prezentacja Roberta Majkuta, zatytułowana „Design – redefinicje". Znany projektant achitektury wnętrz mówił o idei projektowania, przedstawiał najważniejsze jego zdaniem trendy i zastanawiał się nad relacjami między estetyką a funkcjonalnością designerskich brył.
Maciej Bojanowski z Mebel RUST przedstawił nowe kolekcje, trendy rynkowe i innowacyjne materiały w kuchni. Daniel Welfel z Andrew Lucas Warsaw odnosząc się do coraz bardziej popularnej idei internetu rzeczy i domów inteligentnych mówił o nowoczesnych technologiach architekturze wnętrz.

Agata Rauch zaprezentowała oświetlenie Luci Italiane i przedstawiła włoską markę Terzani. Galerie Venis reprezentował właściciel - Cezary Czub, który opowiedział o bestsellerach i nowościach w ofercie hiszpańskiej fabryki płytek ceramicznych VENIS. Opiekun architekta w Boconcept – Paulina Szelemetko - pokazała gościom nowości duńskiej marki – serię mebli ogrodowych.
O mniej lub bardziej oczywistych związkach współczesnego designu i mody mówiły Krystyna Odolińska twórczyni marki KOD i Ewa Ambroziak właścicielka butiku N1 SPACE.
Łukasz Bujanowicz z Avant mówił o projektach Modern i Twiggi, zaś Katarzyna Kochańska o zapachu we wnętrzu, jego znaczeniu i właściwościach.

Kolejna odsłona cyklu zaplanowana jest na jesień 2015.

Autor: materiały prasowe Luminosfera
Zdjęcia: Lidia Skuza
Data publikacji: 3.06.2015 13:33

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.