Design
DESIGN

Współczesny design z Polski w Lipsku

  • Komentarze

Designers' Open 2015 - Festiwal Designu w Lipsku, głowna hala

Spotkanie z organizatorami Designers' Open 2015 - Festiwalu Designu w Lipsku już 2 czerwca 2015 w Luminosferze

Fot: materiały prasowe Luminosfera

Czy współczesny polski design podoba się mieszkańcom Niemiec? Spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w festiwalu designu Designer's Open już 2 czerwca 2015

Mimo rosnącego znaczenia zakupów przez internet i łatwej wymianie informacji w sieci, stara formuła targów trzyma się całkiem nieźle. To wciąż dobry sposób na dotarcie do nowej grupy odbiorców. Kilka lat temu z pesymizmem mówiono o przyszłości targów książki. Statystyki czytelnictwa wciąż kuleją, wciąż słychać, że księgarniom grozi bankructwo – a tymczasem w maju na Stadionie Narodowym do wielu stoisk nie można się było dopchać, kolejki do co popularniejszych autorów zajmowały całą szerokość korytarza, a samych tylko blogerów zainteresowanych targami zgłosiło się przeszło 300. Również targi designu to sposób na zaistnienie poza światem wirtualnym. Z drugiej strony, stoisko na targach to także koszt i formalności do załatwienia. Czy warto zaryzykować?

Pomóc w podjęciu decyzji mogą spotkania z organizatorami. Już 2 czerwca w warszawskiej Luminosferze odbędzie kolejne spotkanie z cyklu Polish designers at Designers’ Open. W ubiegłorocznej edycji zorganizowanego w ramach Targów Lipskich festiwalu designu wzięła udział grupa polskich projektantów, być może w tym roku dołączą do nich kolejne polskie pracownie i firmy.
Festiwal w Lipsku jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń targowych w Niemczech wschodnich z zakresu współczesnego wzornictwa. W edycji z 2014 roku udział wzięło 16 000 widzów i przeszło 250 wystawców.
W 2015 roku strefa wystawiennicza została podzielona na pięć stref  DO/Interior & Furniture, DO/Fashion & Accessories, DO/Research & Industrie, DO/Graphik oraz DO/Architecture.

Festiwal designu Designers’ Open odbywa się w Hali Szklanej Targów Lipskich, zaprojektowanej przez biuro architektoniczne z Hamburga – Gerkan, Marg & Partner.


Więcej o warunkach udziału można będzie się dowiedzieć w salonie Luminosfera przy ulicy Bakalarska 34 w Warszawie. Organizatorzy omówią m.in. wymogi Unii Europejskiej dotyczące nadania znaku CE oraz regulacji sprzedaży detalicznej na terenie Niemiec. Początek spotkania o 19:00. Udział jest bezpłatny, ale organizatorzy spotkania proszą o potwierdzenie obecności info@targilipskie.pl

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Luminosfera
Data publikacji: 28.05.2015 15:55
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.