archirama.pl

Współczesny design z Polski. Wystawiajmy się!

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza projektantów do udziału w programie Wystawiajmy się! To okazja do zaprezentowania prac na międzynarodowych wystawach i festiwalach designu

Wystawiajmy się! Instytut Adama Mickiewicza i design z Polski

Wystawiajmy się! Trzecia edycja programu IAM, 2016

Fot: Instytut Adama Mickiewicza

Rozpoczęła się trzecia edycja programu dla polskich projektantów, doświadczonych i tych, którzy dopiero zaczynają karierę. Zakwalifikowani do udziału designerzy będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach o międzynarodowej randze. Uczestnicy dwóch poprzednich sesji wystawiali swoje prace między innymi podczas Milan Design Week, Clerkenwell Design Week w Londynie, WantedDesign w Nowym Jorku, DMY Berlin, London Design Festival, Maison et Objet w Paryżu czy Dutch Design Week w Eindhoven. Łącznie w programie uczestniczyło 27 projektantów i zespołów.


Wybór wydarzenia zależy od samego zgłaszającego. Można ubiegać się o dofinansowanie prezentacji na zagranicznych targach, festiwalach i biennale designu, a także w wystawach zbiorowych i indywidualnych.

We składanym do IAM wniosku projektant określa kosztorys i plan wyjazdu. Instytut pokrywa do 80% kosztów wyjazdu. Wsparcie finansowe może być przeznaczone na wynajem przestrzeni wystawienniczej, transport prac, przygotowanie materiałów promocyjnych, jak również zwrot kosztów podróży i noclegów.

Żeby wziąć udział w programie, trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy i uzupełnić wstępny kosztorys. Dokumenty dostępne są na stronie internetowej Instytutu Adama Mickiewicza pod adresem www.iam.pl. Należy je wysłać na adres WystawSie@iam.pl do dnia 29 lutego 2016.

Propozycje oceniać będą członkowie zespołu Polska Design IAM a także zaproszeni specjaliści; w gronie jurorów zasiadają Agnieszka Jacobson-Cielecka i prof. dr hab. Michał Stefanowski.
Informacje o wynikach naboru zostaną opublikowane do 11 marca 2016 na stronie www.iam.pl.

Autor: KZ
Zdjęcia: Instytut Adama Mickiewicza
Data publikacji: 15.02.2016 15:00

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.