„Newsletter archiramy. Co tydzień najświeższe i najciekawsze
wiadomości ze świata architektury i dizajnu w Twojej
skrzynce mailowej”.

Design
DESIGN

Wyniki konkursu Young Design 2015

  • Komentarze

System modułowych półek jon&joy

System modułowych półek jon&joy. Projekt Łukasza Paszkowskiego

Fot: Łukasz Paszkowski
  • System modułowych półek jon&joy
  • Detal - mocowanie półki w systemie jon&joy
  • Nagroda specjalna w VIII edycji konkursu Young Design 2015

W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego (IWP) rozstrzygnięta została VIII edycja konkursu Young Design 2015 dla młodych projektantów. Za najlepsze zgłoszenie jury konkursu uznało system modułowych półek jon&joy

Laureatem VIII edycji konkursu Young Design 2015 został Łukasz Paszkowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom 2014). Nagrodzony projekt to system modułowych półek jon&joy. Półki wyróżniają się bardzo prostą konstrukcją, są łatwe w montażu, można je dopasować do wnętrz w różnych stylach. Płaszczyzny półek osadzone zostały na skrzyżowanych wspornikach. Cały system składa się z elementów tylko dwóch rodzajów, półek z płyty meblowej i wsporników ze sklejki. Elementy to mogą mieć różne kolory, naturalną barwę sklejki, biel, czerń; poszczególne części można dowolnie zestawiać.

Jury doceniło pracę projektanta, podkreślając: Praca Łukasza Paszkowskiego to doskonały przykład współczesnego projektowania mebli: funkcjonalnego, odpowiadającego na potrzeby, rozwiązującego problemy. Lekki, niewymagający skomplikowanego montażu system półek, zachwyca prostotą i inteligencją rozwiązania. Przy wdrożeniu powinien przynieść zysk biznesowy, bo jego produkcja jest nieskomplikowana, generująca mało odpadów, łatwa w transporcie i procesie kastomizacji.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 18 czerwca 2015 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Laureat otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską oraz licencję oprogramowania Rhino od LEMONDIM i staż w zespole projektowym PESA Bydgoszcz S.A.

Więcej informacji i prezentacja pozostałych prac: www.iwp.com.pl

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Jan Godlewski, Łukasz Paszkowski
Data publikacji: 19.06.2015 10:04
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.