archirama.pl

Wyniki konkursu Young Design 2015

W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego (IWP) rozstrzygnięta została VIII edycja konkursu Young Design 2015 dla młodych projektantów. Za najlepsze zgłoszenie jury konkursu uznało system modułowych półek jon&joy

System modułowych półek jon&joy

System modułowych półek jon&joy. Projekt Łukasza Paszkowskiego

Fot: Łukasz Paszkowski

Laureatem VIII edycji konkursu Young Design 2015 został Łukasz Paszkowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom 2014). Nagrodzony projekt to system modułowych półek jon&joy. Półki wyróżniają się bardzo prostą konstrukcją, są łatwe w montażu, można je dopasować do wnętrz w różnych stylach. Płaszczyzny półek osadzone zostały na skrzyżowanych wspornikach. Cały system składa się z elementów tylko dwóch rodzajów, półek z płyty meblowej i wsporników ze sklejki. Elementy to mogą mieć różne kolory, naturalną barwę sklejki, biel, czerń; poszczególne części można dowolnie zestawiać.

Jury doceniło pracę projektanta, podkreślając: Praca Łukasza Paszkowskiego to doskonały przykład współczesnego projektowania mebli: funkcjonalnego, odpowiadającego na potrzeby, rozwiązującego problemy. Lekki, niewymagający skomplikowanego montażu system półek, zachwyca prostotą i inteligencją rozwiązania. Przy wdrożeniu powinien przynieść zysk biznesowy, bo jego produkcja jest nieskomplikowana, generująca mało odpadów, łatwa w transporcie i procesie kastomizacji.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 18 czerwca 2015 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Laureat otrzymał stypendium im. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską oraz licencję oprogramowania Rhino od LEMONDIM i staż w zespole projektowym PESA Bydgoszcz S.A.

Więcej informacji i prezentacja pozostałych prac: www.iwp.com.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: Jan Godlewski, Łukasz Paszkowski
Data publikacji: 19.06.2015 10:04

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.