archirama.pl

Wystawa 100 lat fińskiego wzornictwa i architektury otwarta dla zwiedzających w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie

W warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich od 13 stycznia do 23 lutego 2017, można podziwiać czasową wystawę poświęconą fińskiemu designowi, wzornictwie i architekturze: Echa – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa.

Wystawa 100 lat fińskiego wzornictwa i architektury

Pierwszą część wystawy zajmuje temat "cisza"

Zorganizowana wystawa ma podkreślić 100 rocznice uzyskania niepodległości przez Finlandię. Na zaprezentowanej wystawie można obejrzeć nie tylko eksponaty, ale przede wszystkim zobaczyć, jak przez te wszystkie lata funkcjonowało fińskie społeczeństwo.

Wystawa architektury i designu nie tylko dla profesjonalistów

Poza profesjonalistami z dziedziny wzornictwa i architektury, organizatorzy zachęcają także szeroką publiczność do zwiedzania wystawy. Wstęp na ekspozycję jest wolny, w godzinach otwarcia Muzeum Polin. Wystawa została przygotowana przez producentkę Laurę Isoniemi, zespół kuratorski Echoes i Ambasadę Finlandii w Polsce.

Trzon ekspozycji tworzą proste środki wyrazu i rozwiązania dla wyzwań dnia codziennego. Cała ekspozycja została zawarta wokół 8 przewodnich tematów: równość, rozwój, cisza, tradycja, wspólnota, światło i ciemność, wytworów człowieka i krajobrazu. Każdy z tych tematów odbił swoje piętno w tym, jak postrzegana jest w Finlandii architektura i design – które powstawały w odpowiedzi na te cechy społeczeństwa czy klimatu.

Data publikacji: 12.01.2017 13:23

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.