Design
DESIGN

Zbliża się IV edycja największego festiwalu wzornictwa we Francji - Paris Design Week

  • Komentarze

Plakat Paris Design Week 2014 - największego festiwalu designu i wzornictwa w Paryżu

Plakat Paris Design Week 2014 - największego festiwalu designu i wzornictwa w Paryżu

Festiwal wzornictwa Paris Design Week odbędzie się już od 6 do 13 września i potrwa tydzień...  i jeden dzień dłużej! Imprezie standardowo towarzyszą targi Maison & Objet, które potrwają od 5 do 9 września

Paryż stolicą designu przez 8 dni!

Paris Design Week stało się już imprezą cykliczną. W ubiegłym roku pojaiwło się na niej ok. 100 tysięcy entuzjastów designu. W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia mają nadzieję na jeszcze większe tłumy, dlatego do tytułowego tygodnia dodali jeszcze jeden dzień, tak więc festiwal w Paryżu potrwa od soboty do soboty włącznie! Oprócz spotkania z designerami i projektantami wzornictwa z całego świata przewidziano również ok. 200 imprez towarzyszących, które odbędą się w znanych, paryskich lokalach. Przez te 8 dni Stolica Francji będzie tętniącą życiem stolicą designu.

Tegorocznym hasłem przewodnim festiwalu jest sharing czyli dzielenie się. Hasło odzwierciedla idee, dla której właściwie powstają designerskie produkty. Na tegorocznej edycji najważniejsza jest bowiem pewnego rodzaju synergia - dialog pomiędzy profesjonalistami w dziedzinie wzornictwa a ogołem społeczeństwa. A profesjonalistów będzie wielu. Światowa czołówka przedstawicieli wzornictwa poprowadzi warsztaty i zaprezentuje swoje dzieła.

Oprócz podziwiania efektów pracy designerów z całego świata, będziemy mieli okazję skorzystać ze wspomnianych wcześniej targów Maison & Objet.  Saint-Germain-des-Prés - historyczna dzielnica Paryża odkryje przez odwiedzającymi liczne showroomy wypełnione najwyższej klasy wzornictwem.

Oficjalnymi partnerami wydarzenia są marki RADNO oraz groupe FIGARO. Do partnerów odpowiedzialnych za pomoc przy organizacji eventów należą: Vienna Design Week, Tokyo Designers Week, Berlin Design Week, Design Week Mexico. Imprezę wspierają również Archiproducts i Design Hotels.

Więcej informacji na stronie festiwalu

Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 25.08.2014 10:32
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.