archirama.pl

Zgłoś design do konkursu Electrolux Design Lab. Zostało jeszcze kilka dni!

Konkurs Electrolux Design Lab po raz 11 zaprasza studentów do zgłaszania innowacyjnego designu. W tegorocznej edycji formuła konkursu została nieco zmieniona. Zobaczcie jak zgłosić design do konkursu

Zgłoś design do konkursu Electrolux Design Lab. Zostało jeszcze kilka dni!
Fot: materiały prasowe

Zadaniem uczestników organizowanego przez Electrolux konkursu jest przygotowanie rozwiązań, które będą odpowiadać na wyzwania przyszłości. Tematem tegorocznej edycji są „Inspiracje miejskim życiem”. Uczestnicy konkursu mają za zadanie odnaleźć odpowiedź na pytanie jaką rolę odegra design w przygotowaniu ludzi na zmiany społeczne spowodowane masowym napływem ludzi do miast.

Zgłoś design w jednej z trzech podkategorii

Po raz pierwszy uczestnicy konkursu na najlepszy design mogą wybrać jedną z trzech podkategorii z „miejskiej” tematyki. Są to: wspólne gotowanie, naturalne powietrze i łatwe sprzątanie. Ponadto oprócz tradycyjnych produktów uczestnicy konkursu mogą projektować także design materiałów eksploatacyjnych oraz usług.

Konkurs aby zgłosić design można mieć jedynie pomysł

Konkurs podzielony jest na etapy. Aby zgłosić design do konkursu wystarczy mieć jedynie pomysł. Potem powstaną wizualizacje, a na końcu doprecyzowane kwestie techniczne. Projekty na każdym etapie oceniane będą przez specjalistów z Electrolux Najlepsze pomysły przejdą do kolejnego etapu. Finałowa ósemka podczas gali organizowane przez Electrolux gali finałowej zaprezentują na żywo swoje projekty, a jury oceni je pod względem intuicyjnego wzornictwa, innowacyjnego podejścia oraz potrzeb konsumentów.

Innowacyjny design - atrakcyjne nagrody

Najciekawsze nadesłane rozwiązania zostaną opublikowane na specjalnie utworzonej stronie internetowej. Jest o co walczyć. Zdobywca pierwszej nagrody odbędzie półroczny płatny staż w światowym centrum wzornictwa Electrolux oraz 5000 euro. Miejsce II to nagroda w wysokości 3000 euro, trzecie zaś  2000 euro. Przyznana zostanie także nagroda publiczności. Zdobywca największej liczby głosów w głosowaniu online otrzyma 1000 euro.

Termin nadsyłania prac do konkursu

Termin nadsyłania prac do pierwszego etapu konkursu organizowanego przez markę Electrolux mija 15 marca 2013. Wystarczy przygotować opis pomysłu (w języku angielskim) oraz szkic. Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu: www.electrolux.com/electroluxdesignlab oraz w mediach społecznościowych.

 

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 8.03.2013 17:53

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.