Design
DESIGN

Zielnik z diodami LED

  • Komentarze

Szklana bryła KitchenGarden firmy Fiskars to miniaturowa szklarnia do uprawy ziół

 Miniaturowa szklarnia do uprawy ziół w kuchni

Fot: Fiskars

Diody LED zamiast słońca? Propozycja dla zapracowanych miejskich ogrodników, czyli KitchenGarden firmy Fiskars

Szklana bryła ze słońcem w środku

Producent narzędzi ogrodniczych, firma Fiskars wprowadziła do swojej oferty miniaturowy ogród, w którym można uprawiać zioła niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Wzrost roślin można przyspieszyć używając pilota...
Cóż, pilot nie steruje samymi krzewinkami, ale zmienia warunki w ich środowisku.

Szklana bryła KitchenGarden mieści kilka doniczek z roślinami, system nawadniania i oświetlenia. Odpowiednio dobrane diody LED emitują nie tylko światło widzialne, ale promieniowanie w różnych zakresach. Dzięki temu zioła mogą rosnąć nawet w ciemnej kuchni, pozbawionej dostępu do światła słonecznego.  Po odpowiednim ustawieniu wskaźników, doniczce z tymiankiem czy miętą można zafudować sztuczny dzień o określonej z góry długości. System kontrolujący wilgotność i temperaturę pozwala na zostawienie na pewien czas ogrodu bez opieki. Miniaturowy ogródek sprzedawany jest w wersji tańszej, w której parametry regulowane są na panelu urządzenia  i jako KitchenGarden, ze sterowaniem za pomocą pilota.

  • 1
  • 2
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.