archirama.pl

Zrób sobie krzesło młotkiem. Krzesło Do Hit Chair

Do Hit Chair - krzesło dla osób niepowstrzymujących emocji na wodzy. To niezwykły mebel, tylko eksperyment z designem. [ZDJĘCIA]

Do Hit Chair
Fot: droog.com

Ten, kto bez wiedzy na temat projektu van der Polla, zamówiłby do domu krzesło "Do Hit Chair", mógłby się naprawdę mocno zdziwić. Doręczono by mu bowiem ponad 130-kilogramową, metalową, sześcienną paczkę. Do tego, załączony w zestawie młotek. Tak właśnie wygląda baza projektu Marijn'a van der Polla z 2000 roku. "Do Hit Chair" umożliwia samodzielne stworzenie krzesła o dowolnym kształcie za pomocą młotka załączonego do ponad stukilogramowej, stalowej przesyłki oraz siły mięśni. Bardzo odważny pomysł spotkał się z ogromną aprobatą ze strony środowisk artystycznych, był elementem wystawy w Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco. Samo "Do Hit Chair" oraz sposób w jaki powstaje robią bardzo duże wrażenie, tylko czy aby na pewno można na nim porządnie wypocząć? Krzesło jest do kupienia w sklepie internetowym droog.com i kosztuje: 4.800 euro. Dla miłośników designu niewierzących we własne zdolności twórcze istnieje możliwość kupienia Hit Chair już gotowego - "uderzonego" przez samego artystę - wtedy cena wzrasta do 7.800 euro.

Zobacz, jak artysta prezentuje na youtube sposób tworzenia "Do Hit Chair"!

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: droog.com
Data publikacji: 18.07.2012 17:49

Jeśli interesujesz się obowiązującymi trendami w zakresie wnętrz oraz architektury, koniecznie zajrzyj do działu Design, gdzie znajdziesz wiele frapujących propozycji. Specjaliści powiedzą o najnowszych funkcjonalnościach w zakresie aranżacji wnętrza, które mogą zyskać Twoje uznanie. W dziale Design znajdziesz także wyjątkowo oryginalne meble, jakie zupełnie odmienią wygląd Twoich czterech kątów. Nasz dział to również świetne miejsce dla wszystkich lubiących gadżety, bowiem mogą tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Stylowe rowery, przykuwające uwagę zegarki czy oryginalne i wyszukane zabawki – to wszystko odszukasz w dziale Design. Specjaliście prezentują również futurystyczne projekty mebli oraz sprzętów domowych. Zaprezentujemy Ci najnowsze inspiracje znanych projektantów oraz nadchodzące trendy. W dziale Design znajdziesz także wyniki i omówienia odbywających się konkursów. Z działem Design będziesz na bieżąco, nie czekaj, zerknij już teraz.