H – section

H - secion, anglojęzyczna nazwa dwuteownika szerokostopowego. Rodzaj kształtownika, wytwarzanego ze stali metodą walcowania na gorąco. Nazwa pochodzi od przekroju, przypominającego zarys litery H, albo dwóch połączonych podstawami liter T. Dwuteownik szerokostopowy ma podstawy (górna belka litery T) o większej szerokości, niż w przypadku typowego dwuteownika. 
Inne rodzaje dwuteowników to między innymi dwuteownik ekonomiczny IPE, dwuteownik normalny IPN, dwuteownik HEM.

Dwuteowniki produkowane są w dużych ilościach, w różnych rozmiarach, grubości i wytrzymałości. Wykonuje się z nich konstrukcje stalowe budynków przemysłowych i innych obiektów.Data publikacji: 8.01.2014 12:00
Tagi: dwuteownik, h – section
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.