Lobby

Lobby (ang. lobby - korytarz, westybul, hol) to obszerne pomieszczenie, które łączy funkcję reprezentacyjną i komunikacyjną. Lobby zwane jest inaczej foyer, bądź po prostu holem wejściowym, albo głównym. Lobby projektuje się najczęściej przy wejściu do hotelu, restauracji, kina, opery czy teatru, ale także galerii handlowych czy mieszkaniowych budynków wielorodzinnych. Lobby towarzyszy zazwyczaj reprezentacyjna lada recepcyjna. Lobby jest najczęściej centralnym węzłem komunikacyjnym w budynkach użyteczności publicznej.

Lobby, które znajduje się np. w sali teatru czy opery przylega często do sali widowiskowej lub koncertowej. Przeznaczone jest również do odpoczynku oraz spotkań towarzyskich przed rozpoczęciem spektaklu  oraz w jego trakcie. Bywa również miejscem uroczystości po zakończeniu przedstawienia. Lobby zajmuje często na tyle dużą przestrzeń, że pozwala na umiejsowienie ekspozycji czy wystawy. Spełnia wówczas również funkcje wystawowe.

Więcej w Archiramie
Wieżowiec Cosmopolitan Twarda w Warszawie - lobby>>
Architektura wnętrz: siedziska do lobby i poczekalni>>
Hotel Andels - udana rewitalizacja >>


Data publikacji: 15.09.2014 15:19
Tagi: architektura wnętrz, foyer, lobby, użyteczność publiczna
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.