1 2 3 4 5

Mapping

Mapping 3D jest to rodzaj projekcji multimedialnej, która odbywa się w wyniku relacji przestrzennych. Iluminację wyświetla się na różnego rodzaju przedmiotach, również na powierzchniach niestałych, które tworzą jakąś płaszczyznę np. woda czy drzewa. Mapping 3D wyświetlany bywa równeiż na samochodach, promowanych produktach czy elementach scenografii. Obraz, który jest przedstawiany na tych przedmiotach wykorzystuje ich przestrzenną strukturę i tworzy efekt projekcji trójwymiarowej.

Najczęściej wykorzystywanymi powierzchniami do wyświetlania mappingu 3D są fasady i elewacje budynków. Dzięki tej nowoczesnej formie wizualizacji danych można tworzyć nowe wizje budynków, wprawić je w ruch bądź przedstawiać jako formę performance.

Mapping 3D może być elementem stałym lub czasowym. Inne określenia to również: Architectural Mapping ,3D projections on building, 3D projection mapping, architectural projection mapping bądź architectural video mapping.

Powiązane:

Performance
3D
Elewacja
Fasada
Scenografia


Data publikacji: 30.10.2014 11:10
Tagi: 3D, elewacja, fasada, mapping, projekcje multimedialne, scenografia
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.