archirama.pl

Debata o sztuce i wyzysku - 6. Edycja festiwalu Warszawa w Budowie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

W sobotę 8 listopada w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w budynku audytorium pawilonu EMILIA przy ul. Emilii Plater odbędzie się debata na tematy związane z kulturą i sztuką. Konferencja rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 18:30. Rozmowy dotyczyć będą kwestii pola sztuki i związanego z nią wyzysku. Wydarzenie zorganizowane jest w ramach 6. Edycji Warszawa w Budowie

Debata o sztuce i wyzysku - 6. Edycja festiwalu Warszawa w Budowie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie  POLE SZTUKI JAKO FABRYKA SPOŁECZNA

Debata o sztuce i wyzysku - 6. Edycja festiwalu Warszawa w Budowie w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

POLE SZTUKI JAKO FABRYKA SPOŁECZNA

Pole sztuki jako fabryka społeczna

Wolny Uniwersytet Warszawski zajął się badaniami nad strefą kultury i sztuki rozumianą jako fabryka społeczna, która w wyrafinowany sposób dzieli stanowiska pracy oraz systemy dystrybucji kapitałów. Jako kapitał rozumiane są nie tylko pieniądze, ale również kontakty społeczne i prestiż. WUW twierdzi, że działalność artystyczna powiązana jest siecią współpracy. Do grupy przynależą nie tylko artyści ale również administratorzy, asystenci czy kuratorzy. Kategorie te są sobie nierówne, co stało się oczywiste. Wiedzą powszechną jest również fakt, że obok prestiżu, którym żywią się artystyczne sławy panuje anonimowość rzeszy tzw. „asystentów”.

Uczestnikami konferencji Pole Sztuki jako fabryka społeczna będą m.in. zagraniczni goście ze świata kultury: prof. Hans Abbing z Uniwersytetu w Amsterdamie, prof. Luc Boltanski i Jean-Louis Fabiani z École des hautes études en sciences sociales w Paryżu, prof. Gregory Sholette z City Uniwersytetu w Nowym Jorku, prof. Angela McRobbie z Goldsmiths Uniwersytetu w Londynie, dr Isabelle Bruno z Uniwersytetu Lille (Francja) oraz dr Pascal Gielen z Uniwersytetu w Groningen (Holandia).

Wydarzenie będzie okazją do publicznej prezentacji wstępnych wyników badań empirycznych pn. Podział pracy oraz związanej z nią dystrybucji kapitałów społecznych i ekonomicznych w polu sztuk wizualnych we współczesnej Polsce prowadzonych przez Wolny Uniwersytet Warszawy w 2013 i 2014 roku.

Konferencja będzie odbywać się w języku angielskim.

Więcej informacji >>TU

Data publikacji: 31.10.2014 09:21

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!