archirama.pl

Architektura i murale w obiektywie Przemka Andruka! Zobacz fotografie z albumu "Polska na murach"!

Architektura w albumie „Polska na murach” to cykl fotografii Przemka Andruka. Fotografie ulicznych murali uwiecznione przez fotografa w architekturze z różnych miast Polski! Ciekawe zdjęcia murali! Zobaczcie galerię zdjęć!

Architektura i murale w obiektywie Przemka Andruka! Zobacz fotografie z albumu "Polska na murach"!

Warszawa

Fot: Przemek Andruk

Architektura w albumie "Polska na murach" w obiektywie fotografa Przemka Andruka seria zdjęć dokumentujących uliczne murale. Zdjęcia architektury przedstawione w serii "Polska na murach" to fotografie reklam, graffiti, czy ciekawie pomalowane stare mury, które stanowią kolorową plamę na szarym tle sąsiadującej z nimi architektury. Fotografie ukazują autentyczność i obrazują rzeczywistość, "mówią" to co być może w innych okolicznościach nie zostałoby wyrażone. Stare, zniszczone mury, często tworzą ciekawe kompozycje plastyczne stają się interesującymi obiektami kontrastującymi z nowymi, świeżymi projektami budynków w architekturze miasta. 

Zdjęcia architektury w albumie "Polska na murach" według fotografa Przemka Andruka.

Murale reklamowe same wśliznęły się w obiektyw Przemka Andruka podczas jego licznych podróży po Polsce. Zaczął fotografować dla przyjemności. Chciał także pokazać jak w twórczy sposób można wyrazić swoje opinie - Jest to dialog z otoczeniem, z przestrzenią – mówi Przemek Andruk. Aby zdjęcia znalazły się w albumie "Polska na murach" muszą w jakiś sposób zainteresować i  zaintrygować fotografa. Wiele fotografowanych obiektów to ostatki z czasów PRL-u. - Resztki plakatów, ogłoszeń, obdrapana farba, murale reklamowe - nasz polski "street art". Traktuję to trochę jak dokumentację "starej" Polski. Lubię miasto i to czym żyje, oddycha. Skąd pomysł na album? - Polska na murach związana jest z architekturą miasta, a mury to integralna jego część. Według mnie jest to sztuka, spójna cząstka ulicy, a jako fotograf zwracam uwagę na każdy szczegół w architekturze, na tym polega mój zawód. Lubię fotografować ludzi w architekturze, miasta oraz kompozycje, które są wtopione w krajobraz architektury miasta.

 

Autor: Marta Peter
Zdjęcia: Przemek Andruk
Data publikacji: 8.02.2013 14:23

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!