archirama.pl

Architektura miasta oraz bryły ozdobione niecodziennym graffiti autorstwa Etam Cru. Zobacz sztukę miasta według młodych artystów! Piękne zdjęcia galeria zdjęć.

Architektura miasta może zachwycać! Dzięki oryginalnym graffiti dwóch łódzkich artystów z Etam Cru stare osiedlowe bryły, nabierają innego wymiaru. Zobaczcie niesamowite prace Przemka Blejzyka i Mateusza Gapskiego, które zdobią zarówno polską jak i europejską architekturę. Wyjątkowe zdjęcia architektury!

Architektura miasta oraz bryły ozdobione niecodziennym graffiti autorstwa Etam Cru. Zobacz sztukę miasta według młodych artystów! Piękne zdjęcia galeria zdjęć.

Bydgoszcz, 2011

Fot: Etam Cru

Przemek Blejzyk (pseudonim Sainer) to artysta malarz, ilustrator, grafficiarz, który w raz z Mateuszem Gapskim (pseudonim Bezet) tworzą Etam Cru. Obaj młodzi artyści ukończyli ASP w Łodzi. Działając, wspólnie już od kilku lat, zaczarowują architekturę swoimi niesamowitymi graffiti, które pojawiają się na architekturze starych murów czy bryłach mieszkalnych w wielkich blokowiskach. Przez kilka lat wspólnej działalności artyści wypracowali własny bardzo charakterystyczny styl określając go malarstwem wieloformatowym.

Architektura miasta i surrealistyczna wizja graffiti.

Powierzchnie mierzone w kilometrach, ogromne wysokości i wielkości kilkupoziomowych ścian brył, murów nie są wyzwaniem dla Przemka Blejzyka, na których można podziwiać jego ilustracje. Niesamowicie wielkie graffiti zdobią architekturę w Polsce i wielu miastach Europy od Portugali po Rosję. Młodych artystów interesuje tworzenie swoich realizacji w przestrzeni publicznej. Ich celem jest zaintrygowanie, zaciekawienie i przede wszystkim oderwanie odbiorcy od szarej rzeczywistości. Ilustracje Etam Cru, to pomieszanie elementów, składających się z postaci, zwierząt, pejzaży. Niektóre prace są przedstawione w formie szkicu. Jest to zabieg celowy, pewnego rodzaju niedopowiedzenie, dające szansę odbiorcy na stworzenie własnej historii, wartości.
Portrety ludzi według Przemka Blejzyka są albo bardzo naturalistycznie bądź ekstremalnie surrealistyczne. Kolor, gest, postawa malowanej postaci świadczy o ludzkiej różnorodności fizycznej, psychicznej lub kulturowej. Sztuka Etam Cru, którą można zobaczyć na wystawach i wernisażach w Polsce i w Europie ( np.Galeria Intoxicated Demons w Monachium), jest pełna szczerości, ironii i emocji, daje też do myślenia i prowokuje. Więcej prac Etam Cru można obejrzeć na stronie www.etamcru.com

Autor: Marta Peter
Zdjęcia: Etam Cru
Data publikacji: 25.02.2013 16:01

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!