Celem organizowanego przez firmę Siemens konkursu Future Living Award jest poznanie trendów i wyobrażeń dotyczących przyszłości odległej o trzydzieści lat, czas życia jednego pokolenia. Organizator oczekuje projektów z dziedziny szeroko rozumianego wzornictwa, współczesnej architektury i urbanistyki, a także różnych dziedzin nauki.
Formuła konkursu wydaje się być bardzo elastyczna. Uczestnicy mogą nadesłać swoje prace w formie krótkich filmów, rysunków z opisem, prezentacji. Zakres tematyczny również nie został poważnie ograniczony. Choć organizatorzy podsuwają kilka sugestii związanych z profilem marki, to praca konkursowa może być odpowiedzią na różne pytania, także bardzo ogólne.
Jakie zmiany nastąpią w urbanistyce i wizji miast przyszłości?Czy wciąż najważniejszym miejscem w domu będzie kuchnia? Czy i jak zmieni się życie w przyszłości dzięki zastosowaniu innowacyjnych urządzeń? Jak zmieni się przestrzeń mieszkalna i jej podział?
Prace oceniać będą zaproszeni do współpracy eksperci.
dr Krystyna Surówka-Łuczak – historyk i krytyk wzornictwa, przewodnicząca jury
prof. Anna Giza-Poleszczuk – socjolog, zajmuje się m.in. marketingiem w perspektywie socjologicznej, socjologią ewolucyjną i humanistyką cyfrową
Robert Majkut – projektant, architekt wnętrz
Grzegorz Niwiński – projektant, zajmuje się architekturą przestrzeni publicznej
Jerzy Porębski – projektant, zajmuje się architekturą przestrzeni publicznej
Tomasz Rygalik – projektant
Cezary Ciszewski – dokumentalista, dziennikarz, fotografik.
Czas nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października 2015.
Więcej informacji: www.future-living-award.pl
