archirama.pl

Architektura przyszłości: Future Living Award 2015

Bryły budynków, design, nauka – świat w 2045 roku. Do konkursu Future Living Award można zgłaszać wizje przyszłości odległej o trzydzieści lat

Architektura i design przyszłości: Future Living Award 2015

Główna nagroda w konkursie dla projektantów to 15 000 zł

Fot: Siemens - materiały prasowe


Celem organizowanego przez firmę Siemens konkursu Future Living Award jest poznanie trendów i wyobrażeń dotyczących przyszłości odległej o trzydzieści lat, czas życia jednego pokolenia. Organizator oczekuje projektów z dziedziny szeroko rozumianego wzornictwa, współczesnej architektury i urbanistyki, a także różnych dziedzin nauki.

Formuła konkursu wydaje się być bardzo elastyczna. Uczestnicy mogą nadesłać swoje prace w formie krótkich filmów, rysunków z opisem, prezentacji. Zakres tematyczny również nie został poważnie ograniczony. Choć organizatorzy podsuwają kilka sugestii związanych z profilem marki, to praca konkursowa może być odpowiedzią na różne pytania, także bardzo ogólne.
Jakie zmiany nastąpią w urbanistyce i wizji miast przyszłości?Czy wciąż najważniejszym miejscem w domu będzie kuchnia? Czy i jak zmieni się życie w przyszłości dzięki zastosowaniu innowacyjnych urządzeń? Jak zmieni się przestrzeń mieszkalna i jej podział?
Prace oceniać będą zaproszeni do współpracy eksperci.
dr Krystyna Surówka-Łuczak – historyk i krytyk wzornictwa, przewodnicząca jury
prof. Anna Giza-Poleszczuk – socjolog, zajmuje się m.in. marketingiem w perspektywie socjologicznej, socjologią ewolucyjną i humanistyką cyfrową
Robert Majkut – projektant, architekt wnętrz
Grzegorz Niwiński – projektant, zajmuje się architekturą przestrzeni publicznej
Jerzy Porębski – projektant, zajmuje się architekturą przestrzeni publicznej
Tomasz Rygalik – projektant
Cezary Ciszewski – dokumentalista, dziennikarz, fotografik.Czas nadsyłania zgłoszeń upływa 31 października 2015.
Więcej informacji: www.future-living-award.pl

Autor: KZ
Zdjęcia: Siemens - materiały prasowe
Data publikacji: 15.10.2015 10:20

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!