Lifestyle
LIFESTYLE

Architektura Warszawy, szablony, gołębie

  • Komentarze

Architektura Warszawy by DK
Fot: Galeria Bla Bla przy ul. Dobrej w Warszawie

Warszawa by DK - nowa wystawa w Galerii Bla Bla na Powiślu w Warszawie -  to propozycja dla osób lubiących sztukę ulicy. I stolicę

Gołębie wyszły poza ramy obrazów. Zajęły ścianę nad Dworcem Centralnym, latają nad blatami i przy szybie. Przynajmniej jednemu nie wyszło to na dobre, leży z nogami wyciągniętymi sztywno w górę. Znajomy widok, na miejskich trawnikach poniewierają się od czasu do czasu takie zdekompletowane truchła.

Te z galerii Bla Bla są namalowane według szablonu  i wyraźnie interesują widzów. Warszawa by DK ładna nie jest, co nie znaczy, że jej oglądanie nie cieszy. Gołębie, wędrujące ulicami tłumy i pudła bloków są równie swojskie, co niepokojące. Ten nastrój promuje także promujący wystawę film Pauliny Komarowej, z zamaskowanymi postaciami jadącymi metrem.

Sami organizatorzy pierwszej wystawy DK mówią: WARSZAWA to zbiór osobistych obserwacji, emocji i doświadczeń uzbieranych w Warszawie od urodzenia. To bezpretensjonalny spis życia w stolicy, uwypuklający utarte ścieżki i typowe dla ludzi tu mieszkających sytuacje. Obrazy umieszczają ludzi w ramach codzienności, ujednolicając ich cele, marzenia i rytm życia. Miasto, podobnie jak jego mieszkańcy, przedstawione jest jako żywy organizm, który dążąc do odmienności zatapia się w stereotypach.
Warszawa by DK
wystawa czynna do 9 września 2016
Galeria Bla Bla
ulica Dobra 15, Warszawa

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Galeria Bla Bla przy ul. Dobrej w Warszawie
Data publikacji: 1.09.2016 16:26
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.