archirama.pl

Architektura Warszawy, szablony, gołębie

Warszawa by DK - nowa wystawa w Galerii Bla Bla na Powiślu w Warszawie -  to propozycja dla osób lubiących sztukę ulicy. I stolicę

Architektura Warszawy by DK
Fot: Galeria Bla Bla przy ul. Dobrej w Warszawie

Gołębie wyszły poza ramy obrazów. Zajęły ścianę nad Dworcem Centralnym, latają nad blatami i przy szybie. Przynajmniej jednemu nie wyszło to na dobre, leży z nogami wyciągniętymi sztywno w górę. Znajomy widok, na miejskich trawnikach poniewierają się od czasu do czasu takie zdekompletowane truchła.

Te z galerii Bla Bla są namalowane według szablonu  i wyraźnie interesują widzów. Warszawa by DK ładna nie jest, co nie znaczy, że jej oglądanie nie cieszy. Gołębie, wędrujące ulicami tłumy i pudła bloków są równie swojskie, co niepokojące. Ten nastrój promuje także promujący wystawę film Pauliny Komarowej, z zamaskowanymi postaciami jadącymi metrem.

Sami organizatorzy pierwszej wystawy DK mówią: WARSZAWA to zbiór osobistych obserwacji, emocji i doświadczeń uzbieranych w Warszawie od urodzenia. To bezpretensjonalny spis życia w stolicy, uwypuklający utarte ścieżki i typowe dla ludzi tu mieszkających sytuacje. Obrazy umieszczają ludzi w ramach codzienności, ujednolicając ich cele, marzenia i rytm życia. Miasto, podobnie jak jego mieszkańcy, przedstawione jest jako żywy organizm, który dążąc do odmienności zatapia się w stereotypach.
Warszawa by DK
wystawa czynna do 9 września 2016
Galeria Bla Bla
ulica Dobra 15, Warszawa

Autor: KZ
Zdjęcia: Galeria Bla Bla przy ul. Dobrej w Warszawie
Data publikacji: 1.09.2016 16:26

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!