Lifestyle
LIFESTYLE

Architektura wnętrz i moda. Styl to komfort

  • Komentarze

Centrum Promocji Mody w Łodzi, bryła budynku

Bryła Centrum Promocji Mody ma kolorystykę wzorowaną na pracach miedzywojennych konstruktywistów. Artystyczna awangarda stała się elementem promocji Łodzi i województwa 

Fot: Centrum Promocji Mody, materiały prasowe

Na konferencję dla architektów zorganizowaną pod hasłem Styl to komfort zaprasza Centrum Promocji Mody przy ASP w Łodzi

Współczesny design - myślenie o użytkowniku


Łódzkie Centrum Promocji Mody ma łączyć środowiska projektantów, artystów, przedsiębiorców, a celem jest wprowadzanie innowacji i budowa silnej marki polskiego przemysłu tekstylno-odzieżowego, tak ważnego dla Łodzi. Konferencja Styl to komfort promować będzie tzw. narzędzia design thinking. Termin ten oznacza tworzenie produktów – w tym procesów, usług, obiektów – na podstawie pogłębionej analizy potrzeb przyszłego użytkownika. Takie podejście podpowiada zdrowy rozsądek, ale tradycyjnie wiele projektów opracowywano, nie troszcząc się o odpowiednie badanie odbiorców. Techniki design thinking mają ułatwić zrozumienie różnych potrzeb, w tym także tych podświadomych, niewyartykułowanych, a jednak często decydujących o powodzeniu lub porażce. Budowanie prototypów i testy są równie ważne, co badania i spojrzenie na problem z różnych perspektyw.


Jak podkreślają organizatorzy konferencji, władze województwa łódzkiego za swój wyróżnik wybrały ideę design thinking. Częścią konferencji jest panel prezentujący wykorzystanie narzędzia design thinking w architekturze. O komforcie w architektonicznych realizacjach opowie Robert Konieczny (KWK Promes), zaś o modzie i wzornictwie projektanci z duetu Paprocki&Brzozowski. Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski zdobyli  m.in. Złotą Nitkę, nagrodę główna w konkursie dla młodych projektantów mody.  

Konferencja dla architektów Styl to komfort
21 września 2016
Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź
11.00-17.00

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.