Lifestyle
LIFESTYLE

Architektura wnętrz i murale w Centrum Technologii Audiowizualnych

  • Komentarze

Murale we Wrocławiu - Rozmowy kontrolowane

Jeden z czterech murali powstających w Centyrum Technologii Audiowizualnych

Fot: Szymon Buła
  • Popiół i diament, Rozmowy kontrolowane, Sami swoi - mural we Wrocławiu
  • Na srebrnym globie, Giuseppe w Warszawie, Nóż w wodzie...
  • Murale we Wrocławiu. Kazimierz Kutz
  • Murale we Wrocławiu - Rozmowy kontrolowane

Rozmowy kontrolowane, Sami swoi, Popiół i diament – sceny z najbardziej znanych polskich filmów pojawią się na ścianach Centrum Technologii Audiowizualnych

Nowe murale we Wrocławiu

Jesienią 2014 we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych zaczęła powstawać galeria murali, inspirowanych najbardziej znanymi polskimi filmami z Wytwórnią Filmów Fabularnych. CeTA  jest sukcesorem wytwórni i związek z tradycją podkreśla w samej architekturze wnętrz.
Projekt galerii powstał z okazji obchodzonej w tym roku rocznicy 60-lecia filmu na Dolnym Śląsku. Pierwszy film zrealizowany został w 1954, a we wrocławskiej Wytwórni powstało łącznie ponad 500 produkcji – podkreśla dr Robert Banasiak, dyrektor CeTA.

Tematy malowideł ściennych wybrali w internetowym głosowaniu internauci. Przeszło 2500 osób głosowało na swoje ulubione filmy. Murale dla budynku CeTA zaprojektowali studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Agata Filip, Marta Keler oraz Szymon Buła.
Każdy z trójki młodych artystów z Pracowni Malarstwa Architektonicznego i Sztuki w Przestrzeni Publicznej opracował wstępnie cztery propozycje – wszystkie odnosiły się do dorobku polskiej kinematografii i działalności WFF. Przedstawiały reżyserów związanych z Wrocławiem oraz sceny, a także bohaterów z filmów, które powstawały na Dolnym Śląsku – mówi Joanna Pałys z ASP.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.