Lifestyle
LIFESTYLE
Zobacz pokój wykuty w bryle lodu.

Architektura wnętrza w stylu art deco. Zobacz niezwykłe zdjęcia wnętrza pokoju lodowego projektu polskiego architekta!  

  • Komentarze

Architektura wnętrza w stylu art deco. Zobacz niezwykłe zdjęcia wnętrza pokoju lodowego projektu polskiego architekta!
Fot: materiały prasowe, Tomasz Czajkowski
  • Ice hotel/architektura-wnetrz-architekci-bryla-wnetrza_1.jpg
  • Ice hotel/architektura-wnetrz-architekci-bryla-wnetrza_2.jpg
  • Ice hotel/architektura-wnetrz-architekci-bryla-wnetrza_3.jpg
  • Ice hotel/architektura-wnetrz-architekci-bryla-wnetrza_4.jpg

Architektura wnętrza pokoju lodowego wykonanego przez Polaków. Polski projekt lodowej bryły po raz pierwszy został zakwalifikowany w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Icehotel w Jukkasjaervi  na północy Szwecji. Zobacz niesamowite wnętrze autorstwa architekta wnętrz Tomasza Czajkowskiego i rzeźbiarza Eryka Marksa.

Architektura wnętrza lodowego pokoju w stylu art deco zaproponowana przez białostockiego architekta Tomasza Czajkowskiego i rzeźbiarza Eryka Marksa została wybrana w międzynarodowym konkursie, w którym artyści z całego świata aranżują wnętrza pokoi w bryle słynnego Lodowego Hotelu w Szwecji budowanego do ponad 20 lat. Konkurs organizowany jest na międzynarodową skalę, a projekty architektury wnętrz zgłaszane z całego świata m.in. z Japonii, Bułgarii, Stanów Zjednoczonych, Włoch czy Rosji. Pomysł na wnętrza w bryle lodu zaproponowany przez Tomasza Czajkowskiego i Eryka Marska przypadł do gustu dyrektorowi artystycznemu Arne Bergh, który uznał, że pomimo wielu przesłanych projektów z Polski, ich propozycja była najciekawsza.

Architektura wnętrz – 3 tygodnie na wykonanie wnętrza pokoju w lodowej bryle

Architekt Tomasz Czajkowski i Eryk Marks mieli na wykonie wnętrza w bryle lodu tylko 3 tygodnie. Podczas rzeźbienia architektur wnętrza w dwumetrowych bryłach największą przeszkodą wcale nie była niska temperatura, ale brak światła dziennego. Jak twierdza artyści samo rzeźbienie nie było trudne, gdyż zarówno architekt jak i rzeźbiarz mają doświadczenie w snycerstwie. Realizacja projektu architektury wnętrz przebiegała bez żadnych problemów. Wnętrze musiało zostać zrealizowane do połowy grudnia 2010 roku. Kto chciałaby spędzić ferie w takim pokoju?

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.