archirama.pl

Architektura wnętrza w stylu art deco. Zobacz niezwykłe zdjęcia wnętrza pokoju lodowego projektu polskiego architekta!  

Architektura wnętrza pokoju lodowego wykonanego przez Polaków. Polski projekt lodowej bryły po raz pierwszy został zakwalifikowany w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Icehotel w Jukkasjaervi  na północy Szwecji. Zobacz niesamowite wnętrze autorstwa architekta wnętrz Tomasza Czajkowskiego i rzeźbiarza Eryka Marksa.

Architektura wnętrza w stylu art deco. Zobacz niezwykłe zdjęcia wnętrza pokoju lodowego projektu polskiego architekta!
Fot: materiały prasowe, Tomasz Czajkowski

Architektura wnętrza lodowego pokoju w stylu art deco zaproponowana przez białostockiego architekta Tomasza Czajkowskiego i rzeźbiarza Eryka Marksa została wybrana w międzynarodowym konkursie, w którym artyści z całego świata aranżują wnętrza pokoi w bryle słynnego Lodowego Hotelu w Szwecji budowanego do ponad 20 lat. Konkurs organizowany jest na międzynarodową skalę, a projekty architektury wnętrz zgłaszane z całego świata m.in. z Japonii, Bułgarii, Stanów Zjednoczonych, Włoch czy Rosji. Pomysł na wnętrza w bryle lodu zaproponowany przez Tomasza Czajkowskiego i Eryka Marska przypadł do gustu dyrektorowi artystycznemu Arne Bergh, który uznał, że pomimo wielu przesłanych projektów z Polski, ich propozycja była najciekawsza.

Architektura wnętrz – 3 tygodnie na wykonanie wnętrza pokoju w lodowej bryle

Architekt Tomasz Czajkowski i Eryk Marks mieli na wykonie wnętrza w bryle lodu tylko 3 tygodnie. Podczas rzeźbienia architektur wnętrza w dwumetrowych bryłach największą przeszkodą wcale nie była niska temperatura, ale brak światła dziennego. Jak twierdza artyści samo rzeźbienie nie było trudne, gdyż zarówno architekt jak i rzeźbiarz mają doświadczenie w snycerstwie. Realizacja projektu architektury wnętrz przebiegała bez żadnych problemów. Wnętrze musiało zostać zrealizowane do połowy grudnia 2010 roku. Kto chciałaby spędzić ferie w takim pokoju?

Autor: Marta Peter
Zdjęcia: Tomasz Czajkowski, materiały prasowe
Data publikacji: 7.02.2013 17:36

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!