Lifestyle
LIFESTYLE

Architektura współczesna w obiektywie. Kolejna edycja konkursu The Art of Building

  • Komentarze

Architektura współczesna w fotografii. Konkurs fotograficzny The Art of Building

The Art of Building

Fot: www.artofbuilding.org

Trwa piąta edycja konkursu fotograficznego The Art of Building organizowanego przez brytyjski The Chartered Institute of Building. Głosowanie będzie otwarte do 11 stycznia 2015, a zwycięzcę poznamy już 5 lutego

Na stronie http://www.artofbuilding.org/vote można już głosować na jednego z piętnastu tegorocznych finalistów wybranych przez jury spośród tysięcy nadesłanych fotografii. O nagrodę, czyli 3 tysiące funtów, walczą w tym roku zdjęcia tak różne jak reportażowa fotografia Near to fire for bricks przedstawiająca proces wypalania cegły (fot. Rajaram, Indie), surowe zdjęcie budynku biblioteki w portugalskim Viana do Castelo (Library by Siza Vieira, fot. Pessoa Neto, Portugalia), czy wykonane techniką wielokrotnego naświetlania Multiexpo Postdam#5 (fot. Frank Machalowski, Niemcy).

Współczesna architektura i fotografia cyfrowa

Konkurs The Art of Building odbywa się już po raz piąty. Jest otwarty dla fotografów z całego świata, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy ukończyli 18 rok życia. Zdjęcia muszą koncentrować się wokół zagadnień związanych z budownictwem, urbanistyką i architekturą i muszą być wykonane techniką cyfrową. Jak czytamy na stronie konkursu ma on promować kreatywność w przemyśle budowlanym, przypominać o ludziach, którzy w nim pracują oraz o wpływie budownictwa na nasze życie.

Więcej na temat warunków udziału oraz warunków głosowania można przeczytać na stronie konkursu.

przeczytaj rowniez
Autor: Joanna Jarzyna
Zdjęcia: www.artofbuilding.org
Data publikacji: 17.12.2014 21:59
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.