archirama.pl

Architektura współczesna w obiektywie. Kolejna edycja konkursu The Art of Building

Trwa piąta edycja konkursu fotograficznego The Art of Building organizowanego przez brytyjski The Chartered Institute of Building. Głosowanie będzie otwarte do 11 stycznia 2015, a zwycięzcę poznamy już 5 lutego

Architektura współczesna w fotografii. Konkurs fotograficzny The Art of Building

The Art of Building

Fot: www.artofbuilding.org

Na stronie http://www.artofbuilding.org/vote można już głosować na jednego z piętnastu tegorocznych finalistów wybranych przez jury spośród tysięcy nadesłanych fotografii. O nagrodę, czyli 3 tysiące funtów, walczą w tym roku zdjęcia tak różne jak reportażowa fotografia Near to fire for bricks przedstawiająca proces wypalania cegły (fot. Rajaram, Indie), surowe zdjęcie budynku biblioteki w portugalskim Viana do Castelo (Library by Siza Vieira, fot. Pessoa Neto, Portugalia), czy wykonane techniką wielokrotnego naświetlania Multiexpo Postdam#5 (fot. Frank Machalowski, Niemcy).

Współczesna architektura i fotografia cyfrowa

Konkurs The Art of Building odbywa się już po raz piąty. Jest otwarty dla fotografów z całego świata, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy ukończyli 18 rok życia. Zdjęcia muszą koncentrować się wokół zagadnień związanych z budownictwem, urbanistyką i architekturą i muszą być wykonane techniką cyfrową. Jak czytamy na stronie konkursu ma on promować kreatywność w przemyśle budowlanym, przypominać o ludziach, którzy w nim pracują oraz o wpływie budownictwa na nasze życie.

Więcej na temat warunków udziału oraz warunków głosowania można przeczytać na stronie konkursu.

Autor: Joanna Jarzyna
Zdjęcia: www.artofbuilding.org
Data publikacji: 17.12.2014 21:59

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!