archirama.pl

Arrinera. Polski supersamochód z wyjątkowym designem

Arrinera to design i osiągi jak Ferrari. Arrinera to pierwszy polski super samochód. Arrinera to wyjątkowa sylwetka i nieprzeciętnie sportowe zacięcie.

Arrinera polski supersamochód

Arrinera to pierwszy polski super samochód. Cieszy parametrami i wyjątkowym designem.

Fot: www.arrinera.com

Arrinera będzie pierwszym stworzonym w Polsce supersamochodem, który pod względem parametrów jezdnych, jakości wykonania oraz osiągów będzie w stanie konkurować z innymi samochodami z tego samego segmentu.

Opis supersamochodu Arrinera

Arrinera będzie pierwszym stworzonym w Polsce supersamochodem, który pod względem parametrów jezdnych, jakości wykonania oraz osiągów będzie w stanie konkurować z innymi samochodami z tego samego segmentu. Arrinera w założeniach konstrukcyjnych ma spełniać wszystkie poniższe warunki, które odróżniają supersamochód od produkowanego seryjnie samochodu sportowego: bardzo dobre właściwości trakcyjne w pełnym zakresie prędkości, hamowanie z opóźnieniem rzędu 1,1-1,3 g (10,79-12,75 m/s2), stosunek mocy do masy na poziomie rzędu 1,1-2,9 kg/1KM, przyspieszenie od 0 do 200 km/h poniżej 10 sekund, przyspieszenie od 0 do 300 km/h poniżej 30 sekund, przyspieszenie do 100 km/h poniżej 4 sekund, hamowanie z 300 do 0 km/h w czasie poniżej 7 sekund, test: 0-300-0 km/h poniżej 40 sekund, przeciążenie w zakręcie powyżej 1 g, czas na 1/4 mili poniżej 12 sekund, silnik umieszczony centralnie, prędkość maksymalna wynosząca powyżej 300 km/h.

>>Syrena Sport - legenda motoryzacji i designu PRL w rekonstrukcji

Samochód będzie sygnowany przez znanego brytyjskiego konstruktora Lee Noble, który jest obecnie członkiem rady nadzorczej Arrinera Automotive S.A. i jej akcjonariuszem. Będzie on odpowiedzialny za wszelkie aspekty techniczne supersamochodu oraz za zaprojektowanie i wykonanie w wersji produkcyjnej tzw. rolling chassis, czyli kompletnej jeżdżącej ramy ze wszystkimi niezbędnymi podzespołami.

Lee Noble to brytyjski przedsiębiorca, projektant i inżynier motoryzacyjny. Został okrzyknięty najbardziej płodnym brytyjskim producentem samochodów o jakim słyszano. W ciągu trzech dekad wyprodukował ponad 2000 samochodów według własnych projektów. Prawie każdy z nich prezentuje nowatorskie osiągi, ignorując po części kwestie komfortu czy też bardzo wytwornego wyglądu. Pierwszy z nich – Ultima - był nawet wykorzystywany jako “muł testowy” dla modelu, który z czasem stał się najszybszym na świecie samochodem produkcyjnym – McLaren F1

Autor: www.arrinera.com
Zdjęcia: www.arrinera.com
Data publikacji: 2.03.2012 15:59

Z działem Lifestyle poznasz tajniki współczesnego stylu życia. Jeśli nieobca Ci moda, sztuka czy projektowanie, nasz dział okaże się miejscem idealnym dla Ciebie. Znajdziesz tu wiele inspiracji, które pozwolą zmienić nie tylko wnętrze domu czy mieszkania, ale także uczynić Cię bardziej wrażliwym na otaczające Cię zjawiska. Dział Lifestyle zaskoczy Cię nowinkami ze świata mody, dzięki czemu Twoja garderoba będzie wypełniona jedynie stylowymi ubraniami tudzież dodatkami. Jeśli interesują Cię futurystyczne projekty pełne oryginalności oraz zaskakujące niekonwencjonalną formą, ten dział dostarczy Ci ich w wystarczającej ilości. W dziale Lifestyle wielkie modowe powroty! Dowiesz się, które dodatki możesz śmiało pożyczyć od babci lub wyciągnąć z pamiątkowego kuferka mamy. Nie czekaj, styl życia zależy tylko od Ciebie!