Lifestyle
LIFESTYLE

Biennale w Wenecji: konkurs na projekt wystawy

  • Komentarze

Polski pawilon w Wenecji. Biennale Sztuki w Wenecji

Elewacja polskiego pawilonu w Wenecji

Fot: Zachęta, materiały prasowe galerii

Konkurs na projekt kuratorski wystawy w pawilonie polskim w Wenecji ogłoszony został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zachętę – Narodową Galerię Sztuki. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września 2016

Polski pawilon w Wenecji


Trwa konkurs na kuratorski projekt wystawy, która prezentowana będzie podczas 57. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji w 2017 roku. Polska uczestniczy w Biennale od 1932 roku, dysponuje jednym z trzydziestu stałych pawilonów w parku Giardini. Wenecka wystawa zaliczana jest do kilku najważniejszych wydarzeń artystycznych na świecie, każda edycja przyciąga setki tysięcy widzów zainteresowanych sztuką współczesną albo szukających turystycznych atrakcji. Wydarzenie traktowane jest więc przez wiele krajów jako okazja do promowania własnej kultury. Polska zaprezentowała ostatnio „Halkę” na Haiti (Halka/Haiti 18ř48’05″N 72ř23’01″W”; C.T. Jasper, Joanna Malinowska, kurator Magdalena Moskalewicz), w 2011 roku wystawę  „...i zadziwi się Europa” z trzyczęściową instalacją wideo izraelskiej artystki Yael Bartany. Organizatorzy pozostawiają uczestnikom dużą swobodę w wyborze tematu. Projekt kuratorski powinien zawierać koncepcję wystawy, pełny scenariusz wystawy wraz z wizualizacją, streszczenie scenariusza wystawy oraz kosztorys produkcji projektu. Koszt produkcji nie może przekraczać budżetu, czyli 450 000 złotych brutto.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września 2016. Prace składać można w siedzibie Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, przy placu Małachowskiego 3 w Warszawie. Prace powinny być opatrzone dopiskiem „Biennale Sztuki 2017. Dodatkowych informacji o konkursie udziela Joanna Waśko (j.wasko@zacheta.art.pl)

57  Międzynarodowa Wystawa Sztuki – La Biennale di Venezia
13 maja – 26 listopada 2017
Kuratorka generalna Biennale Christine Macel

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: Zachęta, materiały prasowe galerii
Data publikacji: 22.08.2016 13:31
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.