Lifestyle
LIFESTYLE

Co zobaczyć jesienią w Warszawie? Proponujemy sztukę współczesną na 4. edycji Warsaw Gallery Weekend!

  • Komentarze

Plakat promujący 4. edycję Warsaw Gallery Weekend. Już w piątek, 26 września 1014

Plakat promujący 4. edycję Warsaw Gallery Weekend. Już w piątek, 26 września 1014

Pierwszy weekend jesieni zarezerwujcie dla sztuki współczesnej, bo jest co zobaczyć! Już po raz czwarty będziemy mieli okazję zwiedzić najlepsze prywatne galerie w Warszwie. Wszystko w ramach Warsaw Gallery Weekend. W programie przewidziano dodatkowo 10 imprez towarzyszących, w tym specjalne oprowadzania kuratorskie! Tak jak na słynną Noc Muzeów, i tu wstęp na wydarzenia jest darmowy

To już 4 edycja cykliczngo wydarzenia poświęconego sztuce współczesnej - Warsaw Gallery Weekend w Warszawie

Jesienny sezon na warszawską sztukę otwiera Warsaw Gallery Weekend. Artystyczne widowiska rozpoczną się już w najbliższy piątek 26 września i potrwają do niedzieli włącznie. Ta wielka, weekendowa impreza przepełniona będzie sztuką współczesną, wydarzeniami artystycznymi, spotkaniami i spacerami. Co roku, w tym samym, jesiennym terminie warszawskie galerie prywatne przygotowują wspólny, świeży program artystyczny. Cykl spotkań ze sztuką i jej twórcami porównywalny jest do Nocy Muzeów, chociażby z uwagi na fakt, że uczestnictwo w każdym wydarzeniu jest całkowicie darmowe!

W tym roku wieczór inauguracyjny odbędzie się w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki 26 września, w piątek, o godzinie 21.00. W programie m.in. performance Zbigniewa Warpechowskiego (na tle wystawy Zbigniew Warpechowski. To), który odbędzie się o godzinie godz. 22.00

Skąd w Warszawie bierze się sztuka? Przede wszystkim – z prywatnych galerii. To prywatne instytucje kultury w potężnym stopniu organizują artystyczne życia miasta: blisko współpracują z twórcami, przedstawiają ich publiczności, szukają dla nich zainteresowania w mediach, wśród krytyków i kolekcjonerów. Słowem: usiłują uczynić sztukę bardziej widoczną. Już tradycyjnie najciekawsze z nich pod koniec września zapraszają na Warsaw Gallery Weekend. – mówi Jacek Sosnowski z galerii Propaganda.

Warsaw Gallery Weekend co roku przyciąga profesjonalistów ze świata artystycznego z całej Europy. Artystów, kuratorów, kolekcjonerów, szefów najważniejszych instytucji kultury a także krytyków. W tegorocznej Warsaw Gallery Weekend wezmą udział aż 22 galerie, a specjalne wydarzenia kulturalne przygotują dla nas m. in. Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Instytut Adama Mickiewicza, Muzeum Narodowe, Muzeum Sztuki Nowoczesnej czy Zachęta Narodowa Galeria Sztuki.

Zakładajcie kalosze, jesienne płaszcze i w drogę, ku sztuce!

 

Więcej informacji na stronie: www.warsawgalleryweekend.pl

Milena Glinojecka

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 22.09.2014 12:21
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.